Wiadomości z Gliwic

Gliwickie szczypiornistki z awansem do Ligi Centralnej!

  • Dodano: 2023-04-18 06:45, aktualizacja: 2023-04-17 20:07

Zawodniczki SPR Sośnica Gliwice, dzięki wygranej z reprezentacją UKS Dziewiątka Legnica, awansowały do Ligi Centralnej w piłce ręcznej kobiet, która w sezonie 2023/24 będzie bezpośrednim zapleczem dla Superligi Kobiet. Gliwiczanki zajmują obecnie 3. miejsce w grupie B. Mimo pewnego awansu, do końca sezonu zostały im jeszcze dwa spotkania. Najbliższe – z drużyną SWWS Szczypiorno Kalisz – zostanie rozegrane już w poniedziałek, 17 kwietnia, w Gliwicach. 

W Lidze Centralnej zagra łącznie 12 zespołów – po cztery drużyny z trzech grup I ligi. Zawodniczki SPR Sośnica Gliwice mają na swoim koncie serię 5 zwycięstw z rzędu. Awans do Ligi Centralnej podopiecznym trenera Michała Boczka zapewniły upragnione 3 punkty, zdobyte podczas meczu z reprezentacją UKS Dziewiątka Legnica, który gliwiczanki zakończyły z wynikiem 32:34 na swoją korzyść. 

Przed drużyną jeszcze dwa spotkania

Najbliższy mecz z drużyną SWWS Energa Szczypiorno Kalisz gliwiczanki rozegrają już w poniedziałek, 17 kwietnia, o godz. 19.00 w hali przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 130 w Gliwicach. W drodze po kolejne zwycięstwo z pewnością przyda im się solidny doping z trybun. 

– Gramy z liderem ligi, z drużyną, która chce awansować do Superligi. Jednak wierzę, że własna hala oraz kibice pomogą nam wygrać – mówi trener gliwiczanek, Michał Boczek.

Piłka ręczna kobiet należy do I grupy priorytetowych dyscyplin sportowych określonych w strategii sportu Miasta Gliwice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również