Wiadomości z Gliwic

Gliwickie szpadzistki na Mistrzostwach Europy i z awansem do Mistrzostw Świata Kadetów

  • Dodano: 2023-02-24 08:15, aktualizacja: 2023-02-24 08:27

7. miejsce w turnieju indywidualnym na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Szermierce w Tallinie zajęła szpadzistka Piasta Gliwice – Magda Ratyna. Ten życiowy sukces gliwiczanki zapewnił jej awans do Mistrzostw Świata Kadetów, na które pojedzie wraz z Oliwią Janeczek – aktualną mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej.

Turniej drużynowy przed nami

W miniony wtorek, 21 lutego, w stolicy Estonii – Tallinnie, rozpoczęły najważniejsze dla kadetów i juniorów zawody w roku – Mistrzostwa Europy w Szermierce. Nasze miasto reprezentują na nich dwie zawodniczki Piasta Gliwice, podopieczne Piotra Markowicza: Magda Ratyna i Oliwia Janeczek.

W środę, 22 lutego, obie gliwiczanki przystąpiły do turnieju indywidualnego, w którym Magda Ratyna zajęła siódme miejsce, osiągając tym samym życiowy sukces i awansując do Mistrzostw Świata Kadetów. Z kolei Oliwia Janeczek, która niedawno zajęła ósme miejsce w Pucharze Europy kadetek w szpadzie, tym razem została zaklasyfikowana na 51. miejscu. Niezależnie od wyniku gliwiczanka również wystartuje w Mistrzostwach Świata, w których udział wywalczyła sobie wcześniej. Nową mistrzynią Europy Kadetek w Tallinnie została natomiast Emili Conrad z Ukrainy.

To jednak nie koniec zmagań w ramach Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Szermierce. W piątek, 24 lutego, rozegrany zostanie turniej drużynowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również