Wiadomości z Gliwic

Gliwickie zdroje miejskie w nowych lokalizacjach

  • Dodano: 2023-06-26 11:30

Nowe zdroje z wodą pitną pojawiły się w kolejnych lokalizacjach na terenie Gliwic.

Ułatwienie dla mieszkańców

Tego lata „Gliwickiej z głębin” spróbujemy nie tylko na gliwickim Rynku, przy skwerze Doncaster, w okolicy Dworca PKP i w sąsiedztwie Areny Gliwice, ale także w parku Chopina i przy Centrum Przesiadkowym. Nowe urządzenia – oprócz poidełka dla spragnionych przechodniów – wyposażone są także w niższy kranik dla dzieci (park Chopina) oraz specjalną miskę dla czworonogów (CP).

Zgodnie z zapowiedziami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – w tym sezonie „Gliwickiej z głębin”, czyli wody z miejskich studni głębinowych zaczerpniemy także w dwóch kolejnych miejscach – w parku Chopina i w okolicy Centrum Przesiadkowego. Nowe urządzenia – zamiast kranu służącego do napełnienia własnego bidonu (jak w dotychczasowych lokalizacjach), wyposażone zostały w specjalne poidełka, dzięki którym spacerowicze będą mogli napić się wody bezpośrednio z urządzenia.

Zdrój miejski w parku Chopina – oprócz poidełka dla osób dorosłych, posiada także w niższe – dedykowane najmłodszym spacerowiczom, którzy – podobnie jak ich rodzice, szczególnie w upalne dni – powinni pamiętać o piciu wody. 

Orzeźwienie także dla czworonogów

Przy instalacji urządzeń nie zapomniano także o czworonogach, którym – ze względu na ich futro – upały doskwierają podwójnie. Z myślą o psach, kotach, gryzoniach i innych zwierzakach, podróżujących ze swoimi opiekunami, zdrój miejski zlokalizowany obok głównego budynku Centrum Przesiadkowego, wyposażony został w poidełko dla zwierząt. 

Nowe ogólnodostępne stacje z wodą pitną – podobnie jak te otwarte w ubiegłym roku przy skwerze Doncaster, na gliwickim Rynku, w okolicy Areny Gliwice oraz w sąsiedztwie dworca PKP – będą czynne w sezonie letnim, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Gliwickie zdroje miejskie w nowych lokalizacjach / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również