Wiadomości z Gliwic

Gotuj się do drogi!

  • Dodano: 2018-02-05 09:15, aktualizacja: 2018-02-05 13:57

2 marca w Gliwicach rozpocznie się wielkie święto ludzi gór, czyli festiwal Wondół Challenge. W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej (ul. Konraskiego 18b) spotkamy się między innymi z Januszem Majerem, szefem Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016–2020 i Aleksandrem Dobą, kajakarzem i podróżnikiem.

Podczas pełnego atrakcji piątkowego popołudnia nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, filmów i warsztatów. Trekking na Wielkim Szlaku Himalajskim? To może być coś więcej niż tylko szalony pomysł. Bartosz Malinowski podpowie wam, co i jak trzeba zorganizować, żeby marzenia stały się rzeczywistością. O bieganiu w wersji ultra opowie Piotr Hercog, a Angelika Chrapkiewicz-Gądek zdradzi, jak połączyć macierzyństwo z pasją do wspinaczki.

Tej zimy w Karakorum polska wyprawa próbuje dokonać niemożliwego – zdobyć K2, drugi co do wysokości szczyt Ziemi zimą. Kierownikiem sportowym ekspedycji jest gliwiczanin Janusz Gołąb, a gościem festiwalu Wondół będzie Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy, który zdradzi kulisy tego wielkiego sportowego przedsięwzięcia.

Aleksander Doba trzy razy przepłynął Atlantyk, ostatni raz w 2017 roku – wielka wyprawa zakończyła się na kilka dni przed jego 71. urodzinami. Dwa razy dokonał tego w pojedynkę, jako pierwszy człowiek na Ziemi. Był także pierwszym kajakarzem, który przepłynął całą Wisłę. Wśród jego osiągnięć jest również pokonanie prawie 2 tys. kilometrów linii brzegowej jeziora Bajkał i opłynięcie Bałtyku. 2 marca będzie o czym posłuchać!

Festiwal rozpocznie się o godz. 15.00. Na wszystkie spotkania i warsztaty wstęp jest wolny. Organizatorem Festiwalu Górskiego Wondół Challenge jest Fundacja Radan. Miasto Gliwice dofinansowuje imprezę.

(mm)

Gotuj się do drogi!

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.