Wiadomości z Gliwic

Intensywne opady przyczyną wielu kolizji w Gliwicach

  • Dodano: 2019-01-15 10:45

Wczorajsza aura zaskoczyła kierowców z naszego rejonu. Większość dostosowała się do intensywnego opadu śniegu, połączonego z silnym wiatrem i gwałtownym ochłodzeniem, mrożącym nawierzchnię jezdni. Doszło jednak do 42 kolizji i jednego wypadku - potrącenia pieszego (kierowca uciekł z miejsca zdarzenia).

Do jakich zdarzeń doszło w Gliwicach podczas śnieżycy?

Przed godziną 18.00 na ulicy Toszeckiej w Gliwicach, podczas wspomnianej śnieżycy, kierujący nieustalonym samochodem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych (wysokość osiedla Kopernika) 70-letniego mężczyznę. Sprawca wypadku, nie zatrzymując się, odjechał w kierunku Pyskowic. Pomocy rannemu udzielili świadkowie. Ze szczątkowych ustaleń wynika, że kierowca poruszał się białą mazdą (jedna z wersji mówiła o białej skodzie).

Ciężko ranny pieszy został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczyli już zapisy monitoringów z możliwych dróg przejazdu samochodu sprawcy – trwa ich analiza.

Policja apeluje do osób, które wiedzą lub tylko podejrzewają, kto był kierowcą, o przekazanie informacji policji. Każda, np. o zauważonych w samochodzie sąsiada uszkodzeniach czy pojeździe odstawionym do warsztatu, będzie sprawdzona i zweryfikowana. Informacje można tradycyjnie, anonimowo, przekazywać na skrzynkę – Powiadom nas lub na całodobowy numer 32 3369255. Osoby informujące nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również