Wiadomości z Gliwic

"Inwestycja z perspektywą". GłosujeMY na Centrum Przesiadkowe!

  • Dodano: 2023-02-02 07:30, aktualizacja: 2023-02-01 21:41

Nowoczesne, otwarte w grudniu 2022 roku Centrum Przesiadkowe, zostało nominowane w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Projekt został uznany za jedną z najciekawszych inwestycji dofinansowanych z Funduszy Europejskich i bierze udział w internetowym głosowaniu.

Na Centrum Przesiadkowe można oddać głos na stronie Polskiej Agencji Prasowej, organizatora konkursu: https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa/kategoria/inwestycja-z-perspektywa/gliwice-zachodnia-brama. Jedna osoba może zagłosować kilkukrotnie. Konkurs potrwa do godz. 16.00 w piątek 10 lutego.

Wśród nominowanych jest 187 inwestycji z całej Polski. Centrum Przesiadkowe to komunikacyjne serce Gliwic, które skupia wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu. CP podniosło standard obsługi i usprawniło przemieszczanie się podróżnych. Projekt dofinansowano niemal 129 mln zł ze środków EFRR w ramach RPO WSL 2014–2020.

Prezentacja projektu

W ramach inwestycji powstał między innymi nowy dworzec autobusowy z zadaszeniem wraz z budynkiem głównym, budynkiem pomocniczym i tunelem. Nowoczesny kompleks obiektów z charakterystycznymi srebrnoszarymi „falami” zadaszeń i odnowioną ponadstuletnią wieżą ciśnień w tle łączy transport koleją (w tym uruchamianą w perspektywie kilku lat Koleją Metropolitalną) z systemem stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych, oferując także podróżnym miejsca postojowe dla samochodów, wygodną infrastrukturę rowerową oraz zaplecze komercyjne.

Przyjazny klimat w otoczeniu nowoczesnej infrastruktury Centrum Przesiadkowego zapewnia około 10 tys. roślin – między innymi 130 drzew różnych gatunków, 9 tys. krzewów liściastych i iglastych oraz ponad 400 pnączy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również