Wiadomości z Gliwic

Jak korzystać z aplikacji do układania diet?

  • Dodano: 2024-03-19 20:00, aktualizacja: 2024-03-20 21:09

Program do układania diet to świetne narzędzie ułatwiające prace dietetyków, a przede wszystkim dające szereg możliwości. Dzięki temu, że na rynku dostępne są programy oparte na najnowszych normach żywieniowych, mające nowoczesne i smaczne przepisy możemy zrezygnować z korzystania z mało innowacyjnych rozwiązań i tradycyjnego tworzenia jadłospisów za pomocą długopisu.

Aplikacje do układania diet

Na początku należy skupić się na wybraniu najlepszej z dostępnych opcji programów do układania jadłospisów, jaka aktualnie jest na rynku. Dzięki możliwości darmowego testowania programów mamy okazję sprawdzić, czy dane narzędzie spełnia oczekiwania w codziennej pracy i stanowi dla nas dobre rozwiązanie. Program, który wybierzemy powinien być intuicyjny, szybki i mieć bogatą bazę smacznych przepisów. Aplikacje do układania diet stanowią ułatwienie w pracy dietetyków, ale należy pamiętać, że nie są one generatorami gotowych jadłospisów. 

Korzystanie z aplikacji do układania diet

Aktualnie programy do tworzenia diet zyskują na popularności, a jednym z najlepszych i najczęściej wybieranych jest Kcalmar.pro. Na jego przykładzie w skrócie opiszemy jak dobrze korzystać z aplikacji do układania diet, by wykorzystać jego potencjał. Program jest szeregiem ułatwień pomiędzy dietetykiem i pacjentem. Dietetyk, wprowadzając pacjenta do swojej bazy umożliwia mu uzupełnienie ankiety online, dostęp do aplikacji mobilnej na smartfona, która zawiera jadłospis i listę zakupów. Dietetyk w profilu pacjenta może na bieżąco wprowadzać informacje z analizatora składu ciała i widzieć postępy pacjenta zwizualizowane na wykresach. Integracja programu z analizatorem składu ciała pozwala zaoszczędzić czas na ręczne uzupełnianie rubryk z pomiarami pacjenta. Dietetyk, układając jadłospis może modyfikować praktycznie wszystkie niezbędne informacje takie jak nazwy posiłków, godziny posiłków, rozkład energii. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość zaawansowanej wyszukiwarki potraw, dzięki temu zaznaczając odpowiednie tagi otrzymamy w wyszukiwarce potraw tylko te, które spełniają konkretne założenia lub są dostosowane do jednostki chorobowej. W programie istnieje możliwość wyświetlania się szczegółowych wartości odżywczych przy posiłku, dzięki czemu możemy chociażby monitorować zawartość żelaza w każdym dodanym daniu bez konieczności dłuższego szukania w liście. W programie od razu generuje się lista zakupów dla pacjenta, klikając na produkt dietetyk ma możliwość zmiany produktu w całym jadłospisie. Funkcja ta zdecydowanie przyspiesza i ułatwia pracę. Program samodzielnie monitoruje pokrycie norm i wcześniej ustalonych założeń, a także oblicza zapotrzebowanie energetyczne na podstawie wprowadzonych parametrów. Jeżeli dopiero rozpoczynasz korzystanie z programu do układania jadłospisów nie musisz się martwić, że jest to trudne. Na początku musisz ustalić kaloryczność diety, rozkład makroskładników, a kolejno wprowadzać posiłki i bilansować jadłospis tak, by spełniał normy. Graficzny system podpowiedzi w programie ułatwi Ci pracę i będziesz wiedział, czy jakiegoś składnika jest za dużo, za mało lub czy jest w normie. Programy oferują szkolenia z obsługi programu i warto je wykorzystać, ponieważ na początku drogi kluczowe jest dobre opanowanie programu, by później w możliwie najkrótszym czasie tworzyć jadłospisy.

Na rynku istnieje wiele programów do układania diet i mają różne funkcje. W większości przypadków programy opierają się na podobnej funkcjonalności, ale najważniejsze, by wybrać taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania i nie sprawiał nam trudności w obsłudze. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.