Wiadomości z Gliwic

Jak rowerem to na Pump truck na Koperniku!

  • Dodano: 2024-04-16 09:30

Dni są dłuższe i bardziej słoneczne, coraz chętniej korzystamy z aktywności na świeżym powietrzu. A w Gliwicach okazji do niej nie brakuje – mamy siłownie plenerowe, trasy dla rolkarzy, boiska i ścieżki rowerowe. Miłośnikom bardziej ekstremalnej jazdy polecamy największy w Gliwicach pumptrack w dzielnicy Kopernik, na którym można ćwiczyć balans, sprawność i dynamikę jazdy. 

Zmierz się z wyzwaniami!

Od niespełna roku u zbiegu ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy i alei Witoszka działa  największy w mieście tor rowerowy typu pumptrack, specjalnie wyprofilowany tor do jazdy na jednośladzie, doskonały w szlifowaniu refleksu, równowagi i kondycji. Ma 135 metrów długości, jest naszpikowany zakrętami, wzniesieniami, spadami i nachyleniami, i cieszy się ogromną popularnością. Na muldach śmigają zarówno wytrawni bikerzy, jak i rowerzyści rozpoczynający przygodę z bardziej zaawansowaną jazdą oraz hulajnogiści. Śmigają wszyscy, bez ograniczeń wiekowych. Do pokonania jest 6 zakrętów i 20 profilowanych przeszkód. Po „walce” z muldami można odpocząć na ławkach. 

Przypominamy, że na miłośników ekstremalnej jazdy czekają również dwa inne miejskie pumptracki – przy ul. Akademickiej (obok lodowiska) i przy ul. Dzionkarzy w Sośnicy (za pływalnią Neptun, w okolicy nowego skweru). No to jazda! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również