Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny ale i choroba, która potrafi zeszpecić. Są to po prostu żyły, które pod wpływem wielu czynników: wieku, pod wpływem sytuacji np. ciąży, uległy rozszerzeniu. Najczęściej jednak pojawiają się wtedy, kiedy stoisz/siedzisz zbyt długo w jednej pozycji.
Żylaki nikogo nie omijają- zarówno kobiety jak i mężczyźni są na nią narażeni.
Przyczyna żylaków
Żylaki nie omijają nikogo- zarówno kobiety jak i mężczyźni są na nią narażeni. Przyczyn żylaków jest wiele: wiek, tryb życia, ciąża, problemy hormonalne a także genetyczne, otyłość, zbyt częste korzystanie z sauny i solariów, a także u osób, które niedawno złamały nogę. Żylaki mogą pojawiać się także przy chorobach nowotworowych, przebytych udarach mózgu, chorobach jelit i nerek, niewydolnościach serca, z wadami serca i zakrzepicy.
Jak się pozbyć żylaków?
Chociaż żylaków które się już pojawiły nie zwalczysz już niczym, to możesz zapobiec powstawaniu kolejnych. Przyczyn żylaków jest wiele, bez względu jednak na przyczynę, powinnaś zainwestować w rajstopy przeciwżylakowe.
Są to rajstopy, które pozwalają krwi przepływać i pozwolą choć na chwilę zapomnieć o żylakach. Jednak bezwzględnie powinnaś więcej się ruszać i przejść na dietę, by zgubić zbędne kilogramy. Ulgę przyniesie również odpoczynek z uniesionymi do góry nogami. Kiedy Twoja praca wymaga siedzenia 8 godzin za biurkiem- nie zakładaj nogi na nogę i jak najczęściej rób przerwy.
Leczenie operacyjne
Leczenie operacyjne jest koniecznością pozwalającą pozbyć się żylaków na długo. Na razie możliwe są dwa wyjścia: leczenie obligatoryjne, które jest stosowane, by pozbyć się małych, niewidocznych gołym okiem żylaków i operacyjne leczenie żylaków.
Operacyjne leczenie żylaków jest niezwykle bolesnym zabiegiem i polega na nacięciach, które wykonuje się na nogach i usunięcie żył. Jest również dostępne laserowe usuwanie żylaków. Niestety, operacje usuwania żylaków nie są refundowane przez NFZ. Więcej ciekawych informacji dotyczących zdrowia jak i zdrowych diet na jedzmy-zdrowo.pl