Wiadomości z Gliwic

Już 27 podejrzanych czeka na wyrok

  • Dodano: 2018-04-23 10:45

Kolejne dwie osoby, które zakłóciły porządek podczas marcowych derbów Piast Gliwice - Górnik Zabrze, zostały zatrzymane przez policjantów z wydziału kryminalnego gliwickiej komendy. To 21 i 31-latek, obaj są mieszkańcami Gliwic. Młodszego już objęto policyjnym dozorem, poręczeniem majątkowym oraz stadionowym zakazem.

Wczoraj, po doprowadzeniu przez policję, Prokuratura Rejonowa Gliwice Wschód zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru (7 dni w tygodniu), zakazu przebywania na meczach piłki nożnej oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł wobec 21-letniego pseudokibica Piasta Gliwice. Mężczyzna usłyszał zarzuty i odpowie przed sądem za przestępstwo, jakiego dopuścił się 3 marca – dokonał czynnej napaści na policjantów oraz uczestniczył w zniszczeniu ogrodzenia na stadionie.

Również wczoraj kryminalni zatrzymali innego „kibica” Piasta, tym razem 31-latka, wobec którego zebrali dowody pozwalające na przedstawienie identycznych zarzutów. Jest to 27. zatrzymana osoba, która brała udział w zamieszkach podczas derbów. Warto zaznaczyć, że to nie koniec działań w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.