Wiadomości z Gliwic

Kino Plenerowe na pl. Grunwaldzkim

  • Dodano: 2018-08-17 12:30

19 sierpnia wyruszymy w daleką filmowa podróż. Dzieci będą towarzyszyć „Robinsonowi Crusoe”, a dorośli zobaczą na ekranie egzotyczną Japonię w filmie „Kwiat wiśni i czerwona fasola”.

Seanse rozpoczną się o godz. 18.00, wstęp wolny, pl. Grunwaldzki.

„Robinson Crusoe” to animowana historia słynnego rozbitka. Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę (czyli tłumacząc na ludzki: zdejmować ubranie). To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

„Kwiat wiśni i czerwona fasola” to japoński dramat. Sentaro (Masatoshi Nagase) prowadzi małą piekarnię, w której serwuje dorayaki – japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli (an). Sentaro szuka kogoś do pomocy w kuchni, jednak gdy zgłasza się starsza pani, Tokue (Kirin Kiki), niechętnie przyjmuje ją do pracy. Tokue szybko udowadnia, że jej ręce potrafią czynić cuda, gdy chodzi o przygotowywanie an. Dzięki jej sekretnej recepturze, mały biznes wkrótce rozkwita... Z czasem Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.