Wiadomości z Gliwic

Klasa mundurowa miała zajęcia w gliwickiej komendzie

  • Dodano: 2023-04-03 07:00, aktualizacja: 2023-04-02 22:16

W czwartek 30 marca gliwicką komendę odwiedzili uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach. Na miejscu młodzi ludzie mogli osobiście zapoznać się z pracą funkcjonariuszy stanowiska dowodzenia, oficera dyżurnego, techników kryminalistyki.

Odwiedziny u gliwickich funkcjonariuszy

Szefowa działu kadr opowiedziała, jakie wymogi należy spełnić, aby zostać policjantem. To kolejne spotkanie z cyklu przybliżania młodym ludziom tajników zawodu policjanta

W czwartek, 30 marca, młodzież z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach, ucząca się w klasie mundurowej o profilu policyjnym, odwiedziła gliwicką komendę. Podczas wizyty uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki pracy w Policji. Dowiedzieli się też, na czym polega praca policjanta służby prewencyjnej oraz jakie obowiązki ciążą na funkcjonariuszach służby kryminalnej.

Podczas wykładu o sprzęcie używanym przez stróżów prawa młodzi ludzie mogli wziąć do ręki prawdziwą broń, zapoznać się z jej zastosowaniem i budową. Była okazja do treningu sztuki obezwładniania osób agresywnych, oczywiście pod okiem policyjnego instruktora.

Młodszy aspirant Mateusz Piórkowski, na co dzień zajmujący się profilaktyką, był koordynatorem i przewodnikiem grupy po siedzibie gliwickiego garnizonu. Wyrażamy nadzieję, że przynajmniej część młodych ludzi zrealizuje swoje plany na przyszłość i zwiąże się ze służbą w Policji.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również