Wiadomości z Gliwic

Koduj z Gigantami

  • Dodano: 2021-01-25 06:30, aktualizacja: 2021-01-24 15:58

Wystartowała rejestracja na Monsteriadę "Koduj z Gigantami"– ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży.

Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online!

Eventy odbędą się w terminie 30 stycznia–14 lutego. Teleportuj się z świata gier, w którym sam zarządzasz swoimi bohaterami! Chciałbyś skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe? Siadaj za stery Scratcha i do dzieła! Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom.

- Poszukajmy mobów i monsterów w Minecraftowym świecie. Mamy nad nimi przewagę, ponieważ sami je zaprogramujemy! Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom - poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry. Zdarza Ci się oglądać Youtuberów w akcji? Czytasz poradniki dotyczące gier? Dziś zamienisz się miejscami z ich twórcami i sam stworzysz stronę internetową z informacjami i poradami o tym, jak pokonać wybranego bossa – zapowiadają organizatorzy z szkoły Giganci Programowania.

Na warsztatach, przy pomocy internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w Internecie

Ezreal, Irelia czy Kassadin to znane ci imiona? Bohaterowie League of Legends wkraczają do naszego świata wielkimi krokami. Poznaj bohaterów jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat i przygotuj się do rozgrywki! Zajęcia mają na celu wprowadzenie uczestników w środowisko Visual Studio i poznanie języka programowania C# i jego zastosowania w tworzeniu gier aplikacji.

Jeżeli chcesz poznać tajniki powstawania gier i samemu spróbować swoich sił w programowaniu - zapraszamy na Monsteriadę "Koduj z Gigantami"! Celem akcji jest zwiększenie wiedzy dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+. Wydarzenie jest objęte patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również