Wiadomości z Gliwic

Kolejne zwolnienia z opłat dla przedsiębiorców

  • Dodano: 2021-04-26 07:00, aktualizacja: 2021-04-25 19:00

W związku z przedłużają się pandemią i obostrzeniami Miasto podjęło kolejne kroki, by wesprzeć mocno nadwyrężoną kondycję lokalnych przedsiębiorców.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta gliwiccy radni przyjęli proponowaną przez prezydenta Gliwic uchwałę zwalniającą przedsiębiorców z drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych.

W lutym gliwiccy przedsiębiorcy zostali zwolnieni z pierwszej raty opłat za korzystanie ze zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta gliwiccy radni podjęli uchwałę umożliwiającą zwolnienie ich z kolejnej - drugiej raty opłaty, wnoszonej do 31 maja i zwrócenie drugiej raty opłaty w przypadku osób, które dokonały wpłaty jednorazowej, za cały rok.  

Możliwość zwolnienia z tych opłat dała samorządom nowelizacja ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. W Gliwicach jest 166 punktów gastronomicznych, które będą mogły skorzystać z tego rozwiązania.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.