Wiadomości z Gliwic

Kolejny tragiczny wypadek na A4

  • Dodano: 2021-10-28 07:00, aktualizacja: 2021-10-27 18:42

W sobotę, 23 października, doszło do kolejnego tragicznego wypadku na autostradzie A4. Jedna osoba nie żyje, druga została ranna.

Do wypadku doszło przed godz. 4.00 na gliwickim odcinku autostrady A4, na wysokości miejscowości Kozłów, przy zjeździe na MOP Sierakowice. 24-letni kierowca samochodu osobowego marki Mazda, jadąc w kierunku Katowic, z niewiadomych przyczyn zjechał na prawą stronę i uderzył w stojącą na pasie awaryjnym ciężarówkę.
Prawa część samochodu osobowego została całkowicie ziszczona.

W wypadku zginął pasażer, 23-letni mężczyzna. 24-letni kierowca trafił do szpitala. Wszczęte postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tragedii.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, monotonia długiej jazdy autostradą, rutyna, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.