Wiadomości z Gliwic

Kradli elektronarzędzia w sklepach – wpadli w ręce policji

  • Dodano: 2022-03-24 07:00, aktualizacja: 2022-03-23 21:02

Policjanci operacyjni z V komisariatu, wykonując swoje czynności do prowadzonych dochodzeń i przeglądając monitoring w markecie budowlanym przy ul. Pszczyńskiej, zauważyli poszukiwanego przez siebie podejrzanego.

Detektywi, wspólnie z wezwanymi do wsparcia umundurowanymi kolegami, przystąpili do zatrzymania.

Dwóch mężczyzn kradło elektronarzędzia w sklepach

Błyskawicznie ujęto zaskoczonego 42-latka z Zabrza. Jak się okazało, mężczyzna posiadał przy sobie... skradzioną właśnie wyrzynarkę o wartości prawie 900 złotych. Intensywne czynności śledcze, badanie kontaktów i powiązań zatrzymanego pozwoliły ustalić prawdopodobnego wspólnika. Wszystko wskazywało na 41-latka z Gliwic.

Stróże prawa dopasowali tę dwuosobową szajkę do innych kradzieży z pierwszej połowy marca br. Wtedy to ze sklepów skradziono ten sam asortyment, czyli wiertarko-wkrętarki, klucze udarowe i tym podobne drogie narzędzia.

W trakcie czynności w gliwickim mieszkaniu zatrzymano drugiego ze sprawców. Rozpoczęto też odzyskiwanie wystawionych już w lombardach na terenie Śląska przedmiotów, o łącznej wartości 2600 zł.

W obliczu przedstawionych dowodów mężczyźni nie mieli wyjścia i przyznali się do zarzucanych czynów. Zabrzanin bezpośrednio z komisariatu został przetransportowany do aresztu śledczego, jako poszukiwany listem gończym za poprzednie przestępstwa. Sprawa jest teraz dokładnie badana, prześwietlane są inne podobne kradzieże z naszego rejonu i całego województwa. Podejrzanym, tylko za już udowodnione przestępstwa, grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.