Wiadomości z Gliwic

"Kreatywność OFFline". Projekt uczniów gliwickich liceów

  • Dodano: 2023-03-08 07:00, aktualizacja: 2023-03-07 22:41

Projekt tworzy grupa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Edwarda Dembowskiego.

Walka z internetowym uzależnieniem

Uczniowie biorą udział w olimpiadzie fundacji "Zwolnieni z Teorii", pod nadzorem nauczycielki fizyki V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga w Gliwicach - Pani Beaty Zimnickiej.

Organizują projekt "Kreatywność OFFline", który polega na wskazaniu alternatyw dla spędzania wolnego czasu w Internecie. Projekt opiera się na walce z problemem uzależnienia od elektroniki czy Internetu, który w dzisiejszych czasach możemy zauważyć już u dzieci uczęszczających do najniższych klas szkoły podstawowej.

Jest to projekt społeczny, skierowany do osób mieszkających na terenie Gliwic i został on przeprowadzony w placówkach takich jak przedszkola oraz szkoły podstawowe.

Naszym celem jest zapoznanie dzieci z problemem i pobudzenie ich kreatywności przez wspólną zabawę bez wykorzystywania telefonu czy komputera. W tym celu przeprowadziliśmy warsztaty manualne, między innymi robienie kartek okolicznościowych oraz quizy z nabytej wiedzy. - mówią twórcy.

"Kreatywność OFFline". Projekt uczniów gliwickich liceów / fot. FB org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również