Wiadomości z Gliwic

Kwesta się udała – zebrano 230 tys. zł!

  • Dodano: 2021-11-08 07:15, aktualizacja: 2021-11-08 07:22

Dzięki hojności gliwiczan, podczas Pierowszolistopadowej Kwesty na gliwickich cmentarzach wolontariusze Hospicjum Miłosierdzia Bożego zebrali aż 230 tys. zł.

Środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę placówki przy ul. Daszyńskiego oraz działalność bieżącą.

Przypomina się, że rozbudowa Hospicjum Miłosierdzia Bożego przy ul. Daszyńskiego 29 w Gliwicach rozpoczęła się w czerwcu 2018 r. Prace są zaawansowane, ale sporo zostało jeszcze do zrobienia. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb chorych i będzie spełniał wymogi stawiane oddziałom medycyny paliatywnej. Rozbudowa palcówki polega na zbudowaniu trzeciego budynku, który połączy dwa już istniejące. Na powierzchni  łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne, dział farmacji oraz serwerownia.

Podniesienie jakości opieki

Dzięki modernizacji zwiększy się standard pracy personelu i wolontariuszy, przede wszystkim jednak podniesie się jakość opieki nad chorymi. Oddział Stacjonarnego Ośrodka Opieki Paliatywnej zostanie przeniesiony na drugie piętro. Warunki będą komfortowe, chorzy będą przebywać na jednym poziomie, bez konieczności przemieszczania się między piętrami, co znacznie ułatwi codzienne życie pacjentów i pracę personelu hospicjum. W ramach oddziału powstaną sale rehabilitacji i terapii zajęciowej, aby podopieczni jak najdłużej mogli zachować sprawność fizyczną. Będą mieli do dyspozycji pokoje 1- i 2-osobowe, będzie też więcej łóżek dla chorych – obecnie w hospicjum są 24 łóżka, po remoncie znajdzie się miejsce dla 30. Powstanie też sala dydaktyczna dla studentów oraz szatnie i pokoje socjalne dla wolontariuszy. Na rozbudowę placówki miasto przeznaczyło do tej pory 1.9 mln zł. W 2021 r. planowane jest przekazanie kolejnego miliona zł. Łączny koszt inwestycji to około 12 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również