Wiadomości z Gliwic

Podejrzany o oszustwo matrymonialne w areszcie

  • Dodano: 2021-11-05 07:00, aktualizacja: 2021-11-04 15:10

Policjanci z gliwickiej "trójki" przyjęli zgłoszenie od młodej kobiety, która została oszukana przez poznanego w Internecie człowieka.

Nowy znajomy, jak sądziła - mężczyzna jej życia, poprosił o przysługę – pożyczkę. Był tak wiarygodny, że gliwiczanka bez wahania wzięła kredyt. W tym momencie amant przestał być szarmancki. Stał się szorstki, a następnie nieuchwytny.

Dopiero wtedy 33-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta matrymonialnego i zgłosiła się na komisariat. Policjanci przyjęli zgłoszenie i prowadząc dalsze czynności, mimo zacierania śladów przez mężczyznę, namierzyli go w jednym z mieszkań w Dąbrowie Górniczej.

Zatrzymanie oszusta

W chwili zatrzymania najbardziej zaskoczona była tym faktem żona podejrzanego oraz spora gromadka jego dzieci.

Detektywi z III komisariatu, już na wstępnym etapie dochodzenia, uznali, że internetowy amant z pewnością ma na koncie więcej tego typu przestępstw. Podczas przeszukań zebrano dowody potwierdzające tę tezę. Oszukanych kobiet mogło być więcej.

29 października, na wniosek Policji i prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 30-latka na 3 miesiące. Trwa dochodzenie.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również