Wiadomości z Gliwic

Lokalni artyści inspirują

  • Dodano: 2024-01-12 14:00

Związek Polskich Artystów Plastyków w Gliwicach zainaugurował 2024 rok tradycyjną wystawą okręgową. Inspirujące i różnorodne prace 52 twórców można oglądać do 8 marca.

Sztuka zapierająca dech w piersi

56 prac z dziedziny malarstwa, grafiki, rzeźby, ceramiki, rysunku, scenografii i tkaniny można już oglądać w Gliwicach na wystawie Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gliwicko-zabrzańskiego. 10 stycznia odbył się uroczysty wernisaż ekspozycji, który jak zwykle otworzyła prezes zarządu ZPAP Anna Zawisza-Kubicka. Kolorytu wieczoru dodali licznie przybyli sympatycy sztuki. W wydarzeniu udział wziął także prezydent Gliwic Adam Neumann.

Po oficjalnym powitaniu gości i artystów nastąpiła najważniejsza część wernisażu, czyli rozmowy o sztuce i kulturze, a także długie dyskusje o najciekawszych pracach.

Lokalnie

Wystawa okręgowa ZPAP to świetna okazja, by zobaczyć, nad czym pracują gliwiccy i zabrzańscy artyści, a także poszukać inspiracji, których w prezentowanych dziełach z całą pewnością nie brakuje. Ekspozycja jest dostępna w siedzibie ZPAP przy ul. Studziennej 6 w Gliwicach do 8 marca. 

Lokalni artyści inspirują

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również