Wiadomości z Gliwic

Marszałek województwa śląskiego na spotkaniu grupy G-8 w powiecie gliwickim

  • Dodano: 2022-01-07 07:00, aktualizacja: 2022-01-06 13:30

Odbyło się spotkanie grupy G-8 w Wilczy, w sprawie budowy dróg.

Spotkanie samorządowców, na którym oprócz marszałka i włodarzy gmin naszego powiatu, obecni byli także m.in. Jarosław Gonciarz, poseł na Sejm RP, Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego, Bartłomiej Kowalski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, a także Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach i Aleksandra Wielgosz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gliwicach dotyczyło właśnie inwestycji na drogach wojewódzkich przebiegających przez teren powiatu gliwickiego. Kilka słów na temat Klastra Energii „Przyjazna Energia w Powiecie Gliwickim” powiedział także Mariusz Dyka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach przedstawił krótką prezentację na temat wykonanych i planowanych inwestycji na drogach wojewódzkich w powiecie gliwickim. Na wszystkie inwestycje drogowe, te zrealizowane w latach 2020 i 2021 oraz planowane w najbliższym czasie, Zarząd Dróg Wojewódzkich przeznacza ponad 235 mln zł!

Ponadto samorządowcy mieli okazję porozmawiać z marszałkiem Jakubem Chełstowskim na temat bieżących działań na terenie swoich gmin.

– Budowa i modernizacja dróg gwarantuje rozwój regionu – powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego podczas spotkania grupy G-8, czyli starosty gliwickiego i włodarzy miast i gmin powiatu gliwickiego we wtorek, 4 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczy w gminie Pilchowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również