Wiadomości z Gliwic

Mężczyzna spadł z czteropiętrowego budynku. Lądował śmigłowiec LPR!

  • Dodano: 2023-06-21 14:30

Dzisiaj przed południem w Gliwicach doszło do dramatycznego wypadku. Z czteropiętrowego budynku spadł mężczyzna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Dramatyczny wypadek w Gliwicach! Mężczyzna spadł z budynku

W środę 21 czerwca o godzinie 11.45 gliwickie służby otrzymały zgłoszenie o upadku mężczyzny z czteropiętrowego budynku przy ul. Wandy. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a miejsce jego lądowania zabezpieczali strażacy. Śmigłowiec wylądował na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej, Zabrskiej i Dąbrowskiego.

– W chwili dotarcia straży pożarnej poszkodowana osoba była zaopatrywana przez ratowników w karetce pogotowia i została przetransportowana do szpitala – powiedział ktp. Damian Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Poszkodowany to 39-letni robotnik budowlany. Podczas przeprowadzania prac remontowych spadł z dużej wysokości, najprawdopodobniej z dachu. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. Na ten moment nie jest znany jego stan zdrowia.

Jak poinformował mł. asp. Krzysztof Pochwatka z Komendy Miejskiej policji w Gliwicach, w miejscu zdarzenia policjanci nadal prowadzą swoje czynności. Nie zapadała jeszcze decyzja czy na miejscu swoje czynności będzie prowadzić również Państwowa Inspekcja Pracy. 

Do momentu odlotu śmigłowca w miejscu jego lądowania występowały utrudnienia w ruchu drogowym, o czym informował Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również