Wiadomości z Gliwic

Nowe "hotele" na Sikorniku w Gliwicach

  • Dodano: 2023-06-22 07:00, aktualizacja: 2023-06-21 23:20

Na Sikorniku zamontowano pięć hoteli dla owadów. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy głosowali na to zadanie w Gliwickim Budżecie Obywatelskim, owady mają schronienie, mogą czuć się bezpiecznie, zakładać gniazda i zapylać kwiaty, które cieszą oczy nas wszystkich. 

Czemu służą hotele dla owadów?

Hotele dla owadów to niewielkie drewniane domki, najczęściej ustawiane na skwerach i zieleńcach, które zapewniają schronienie różnym gatunkom małych skrzydlatych stworzeń i umożliwiają im budowanie gniazd, złożenie jaj i odpoczynek. Zielony Sikornik, pełen ptaków i owadów, to idealne miejsce na tego typu inicjatywy. Nowe hoteliki stanęły na trawniku przy przychodni zdrowia, przy nowych blokach przy ul. Pliszki przy ul. Kokoszki oraz Kruczej, a także przy rondzie Pańczyka.

Podobne hotele powstawały już wcześniej w Gliwicach

Przykładowo, w 2021 r. w ramach GBO u zbiegu ulic: Folwarcznej, Jałowcowej i Ligockiej powstała łąka kwietna. Dziś to miejsce tętni życiem – niedawno doposażono tam mający wielu lokatorów hotelik dla owadów. Umieszczono w nim kawałki drewna z nawierconymi otworami o średnicy 6-8 milimetrów, dołożono łodygi rdestowca, trzcin i traw. Ponadto, w ubiegłym roku na placu Grunwaldzkim (w ramach GBO) zamontowano 12 stojących i wiszących hoteli dla owadów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również