Wiadomości z Gliwic

Miasto w rękach studentów! Prezydent Gliwic wręczył studenckiej braci klucz do miasta

  • Dodano: 2023-05-19 07:30, aktualizacja: 2023-05-19 09:05

Stało się! Po raz kolejny prezydent Gliwic wręczył studenckiej braci klucz do miasta. Ten symboliczny gest pokazuje, że miasto jest otwarte na młodych ludzi, na studentów którzy przyjeżdżają do Gliwic z całego świata, by zdobywać wiedzę i doświadczenie na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Czas na zabawę

Pogoda nie rozpieszcza, ale prawdziwy student z cukru nie jest, ma parasol i deszczu się nie lęka. Dowiedli tego gliwiccy żacy przybywając w środę na gliwicki Rynek, by z rąk prezydenta Gliwic Adama Neumanna odebrać klucz do miasta.

– Okres studiów zwykle – jeśli dobrze pamiętam – dzieli się na czas nauki i zabawy. Sam nie wiem, który z nich pochłania więcej roku akademickiego. Pewne jest to, że młodzi ludzie studiujący w Gliwicach rozpoczęli IGRY! – trwa tydzień atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Gliwice są na to gotowe, a studenci Politechniki Śląskiej właśnie otrzymali symboliczne klucze do miasta – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann. 

Z Rynku barwny korowód przebranych studentów przeszedł ulicami miasta, by zakończyć wieczór seansem filmowym w klubie studenckim Spirala. To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń – przed studentami, i wszystkimi mieszkańcami chętnymi do dobrej zabawy, trzy dni koncertów. 

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również