Wiadomości z Gliwic

Miasto w rękach studentów! Prezydent Gliwic wręczył studenckiej braci klucz do miasta

  • Dodano: 2023-05-19 07:30, aktualizacja: 2023-05-19 09:05

Stało się! Po raz kolejny prezydent Gliwic wręczył studenckiej braci klucz do miasta. Ten symboliczny gest pokazuje, że miasto jest otwarte na młodych ludzi, na studentów którzy przyjeżdżają do Gliwic z całego świata, by zdobywać wiedzę i doświadczenie na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju.

Czas na zabawę

Pogoda nie rozpieszcza, ale prawdziwy student z cukru nie jest, ma parasol i deszczu się nie lęka. Dowiedli tego gliwiccy żacy przybywając w środę na gliwicki Rynek, by z rąk prezydenta Gliwic Adama Neumanna odebrać klucz do miasta.

– Okres studiów zwykle – jeśli dobrze pamiętam – dzieli się na czas nauki i zabawy. Sam nie wiem, który z nich pochłania więcej roku akademickiego. Pewne jest to, że młodzi ludzie studiujący w Gliwicach rozpoczęli IGRY! – trwa tydzień atrakcji związanych z tym wydarzeniem. Gliwice są na to gotowe, a studenci Politechniki Śląskiej właśnie otrzymali symboliczne klucze do miasta – mówi prezydent Gliwic Adam Neumann. 

Z Rynku barwny korowód przebranych studentów przeszedł ulicami miasta, by zakończyć wieczór seansem filmowym w klubie studenckim Spirala. To jednak nie koniec ciekawych wydarzeń – przed studentami, i wszystkimi mieszkańcami chętnymi do dobrej zabawy, trzy dni koncertów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również