Wiadomości z Gliwic

Mieszkanie+ po gliwicku. Nowi lokatorzy na Zbożowej

  • Dodano: 2024-03-11 12:30

34 gliwickie rodziny odebrały 8 marca klucze i umowy najmu miejskich „m” przy ul. Zbożowej 9-9A–9B i ul. Zbożowej 9C–9D w ramach drugiego naboru na tę lokalizację. 81 nowych lokatorów już wprowadza się do 34 wygodnych, dwupokojowych mieszkań zrealizowanych w wysokim standardzie. Tym samym grono mieszkańców dwóch biało-antracytowych, komunalnych budynków przy ul. Zbożowej jest już pełne i liczy 144 osoby. Przypomnijmy, że pierwsi najemcy pojawili się tam jesienią ubiegłego roku, zajmując 21 z 55 dostępnych mieszkań. 

Zbożowa przywitała nowych lokatorów

Do dyspozycji nowych mieszkańców z ul. Zbożowej, z którymi 8 marca spotkali się prezydent miasta Adam Neumann i jego zastępca Mariusz Śpiewok, przygotowano komfortowe mieszkania w standardzie „pod klucz”, o powierzchni od ok. 50 m2 do ok. 60 m2, podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. W każdym mieszkaniu znajdują się m.in. panele podłogowe, płytki ceramiczne, elektryczna kuchenka, zamontowana armatura oraz umywalka, wc i wanna. Lokale z trzech wyższych kondygnacji każdego budynku posiadają balkony. Te ulokowane na parterze wyposażono w tarasy. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska, a wynajmujący mają też do dyspozycji pomieszczenia wspólnego użytku, takie jak suszarnia, wózkownia i rowerownia. Tradycyjnie już w każdym budynku znajduje się pozbawione barier architektonicznych komfortowe, dwupokojowe mieszkanie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Walorem tej lokalizacji jest zielone otoczenie oraz duży, kolorowy plac zabaw dla dzieci połączony z minisiłownią na świeżym powietrzu i rekreacyjnym skwerem, w który wkomponowano efektowne elementy małej architektury. Zmotoryzowani mieszkańcy mogą korzystać z parkingu z 77 miejscami postojowymi, w tym trzema dla osób niepełnosprawnych. W niedalekiej przyszłości w bliskim sąsiedztwie powstanie nowoczesny, miejski obiekt żłobkowo-przedszkolny dla ok. 200 dzieci w wieku żłobkowym i ok. 150 dzieci w wieku przedszkolnym. Dojazd do niego ułatwi zmodernizowana ul. Zbożowa oraz projektowane przez Zarząd Dróg Miejskich czterowlotowe rondo ze zjazdem m.in. w kierunku DK 88.

– Przekazywane Państwu mieszkania przy ul. Zbożowej posiadają wszelkie elementy niezbędne do tego, by żyło się tu wygodnie i dobrze – dużo zieleni wokół, miejsca parkingowe, plac zabaw i, co ważne, dobre położenie, niedaleko centrum, blisko sklepów i szkół. Tuż obok, przy ul. Dworskiej, gdzie oddaliśmy już jeden budynek komunalny i jeden TBS-owski, powstają jeszcze kolejne cztery budynki z mieszkaniami komunalnymi oraz w systemie TBS. W przyszłości ZBM II TBS wzniesie przy ul. Wiertniczej cztery następne obiekty. Mieszkańców na tym osiedlu będzie więc przybywać, co bardzo cieszy. Jeszcze większą satysfakcją napawa fakt, że w całym zainicjowanym w tej kadencji samorządowym programie „Mieszkanie+ po gliwicku”, konsekwentnie realizowanym przez Miasto Gliwice od ponad 4 lat, w rożnych dzielnicach powstało już 267 komfortowych mieszkań komunalnych na wynajem oraz 124 mieszkania w systemie TBS. W zaawansowanej realizacji są kolejne 92 mieszkania komunalne oraz 54 mieszkania TBS – mówił podczas uroczystego wręczania kluczy do mieszkań przy Zbożowej prezydent Gliwic Adam Neumann.

Za realizację budynków przy ul. Zbożowej odpowiadał z ramienia miasta Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Koszt budowy wyniósł ok. 18 mln zł.

Mieszkanie+ po gliwicku. Nowi lokatorzy na Zbożowej / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również