Wiadomości z Gliwic

"Młodzież młodzieży wilkiem" - w Starostwie Powiatowym w Gliwicach rozstrzygnięto konkurs

  • Dodano: 2021-11-23 06:30, aktualizacja: 2021-11-22 20:26

22 listopada w Starostwie Powiatowym w Gliwicach rozstrzygnięto konkurs filmowy, organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach pt. "Młodzież młodzieży wilkiem – zjawisko przemocy rówieśniczej".

Konkurs był częścią kampanii społecznej „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze średnich szkół powiatowych z Knurowa i Pyskowic, jednakże ze względu na kwarantannę w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, zwycięzców można było wyłonić jedynie spośród uczestników z knurowskich szkół. 

Wszystkie prace konkursowe były sprawdzane pod kątem przekazu, jego siły oraz formy materiału filmowego. Uczniowie nakręcili scenki na temat przemocy rówieśniczej. Zadowolenia z rywalizujących projektów nie kryła Olga Bociańska, wicedyrektor PCPR w Gliwicach.

– Należy mówić o tym bardzo głośno, że przemoc jest zła i dziękujemy serdecznie, że niesiecie kaganek dobrej energii – wspomniała w trakcie ogłoszenia wyników.

W konkursie zwyciężyli: 

  • I miejsce - grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie w składzie: Hanna Malczyk, Martyna Mnochy, Monika Karczmarz, Oliwia Brandys, Zuzanna Surdel
  • II miejsce - grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie w składzie: Kamila Kobiołka, Wiktoria Mikosz, Kinga Szendzielorz, Natalia Bąk, Laura Labisz
  • III miejsce - grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie w składzie: Julia Kołodziejak, Agata Ratuszniak, Zuzanna Sieradzka.

Po ogłoszeniu laureatów konkursu, odbyła się konferencja na temat przemocy rówieśniczej w szkole. Uczniowie, jak i opiekunowie aktywnie uczestniczyli w dyskusjach oraz ćwiczeniach związanych z problematyką różnych form przemocy, w tym coraz bardziej rozpowszechnioną formą internetowej przemocy, znanej jako "cyberbulling". Podczas konferencji padło wiele przydatnych rad oraz wskazówek, zarówno ze strony koordynatorek spotkania, jak i młodych uczestników debaty, które maja na celu pomagać radzić sobie z różnymi formami dręczenia młodych ludzi w środowisku szkolnym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.