Wiadomości z Gliwic

Moc atrakcji na Festiwalu Nauki. Czwarta edycja w Gliwicach

  • Dodano: 2023-04-19 07:00, aktualizacja: 2023-04-18 22:04

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 odbyła się czwarta edycja Festiwalu Nauki. Wydarzenie zostało połączone z dniem otwartym placówki.

Atrakcji nie brakowało!

Czwartkowe popołudnie, 13 kwietnia, przy ulicy Syriusza 30 upłynęło pod znakiem eksperymentów, doświadczeń, warsztatów, gier i zabaw. To cykliczne szkolne święto miało na celu promowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych, a także zwrócenie uwagi na wybór języków obcych oraz kierunków ścisłych jako atrakcyjnych ścieżek dalszej edukacji.

Królowała nauka

Festiwal został przygotowany przez uczniów gliwickiej placówki, którzy przez wiele tygodni pieczołowicie planowali różnorodne atrakcje, aby za ich pośrednictwem propagować naukę w formie warsztatowo-laboratoryjnej oraz eksperymentalnej, która wydaje się być bardziej interesującym sposobem nabywania wiedzy i umiejętności. Młodzi naukowcy zadbali o to, by coś dla siebie znalazły osoby w każdym wieku. Odbyły się między innymi pokazy fizyczne i chemiczne, warsztaty dziennikarskie, modelarskie czy ratownictwa medycznego. W szkole stanęło mobilne planetarium, a świat królowej nauk – matematyki – zgromadził wiele osób, które chętnie konstruowały modele brył. 

Dodatkowo uczniowie z gliwickiej samochodówki za pomocą symulatora jazdy i gogli VR pokazali, na co zwrócić uwagę, aby jak najbezpieczniej prowadzić pojazd oraz jak zachowywać się na drodze podczas trudnych warunków atmosferycznych. Wszyscy chętni mogli również, pod nadzorem specjalistów, skorzystać z symulatora zderzeń, który w sposób najbardziej obrazowy pokazuje konsekwencje kolizji drogowej, szczególnie w kontekście niedostosowania prędkości do warunków drogowych. 

W strefie medycznej Zdrowy Seans można było skorzystać z porad oraz masażu, a w strefie sportu na odwiedzających czekały gry i zabawy, m.in. konkurs rzutów piłką do kosza, pod czujnym okiem profesjonalistów z Gliwickiego Klubu Koszykówki. Najmłodsi chętnie korzystali z dostępnych dmuchańców, a łasuchów przyciągał kącik gastronomiczny, oferując m.in. kawę i ciasta.

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również