Wiadomości z Gliwic

Moc atrakcji na otwarcie obwodnicy 16 marca!

  • Dodano: 2024-03-07 08:30, aktualizacja: 2024-03-07 08:53

Ostatnia część obwodnicy zachodniej, prowadząca od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego, zostanie otwarta 16 marca. Będzie to ważny dzień dla Gliwic, bo sfinalizowana zostanie kolejna duża inwestycja miejska. Warto przyjść tego dnia na nową obwodnicę, bo szykuje się sporo atrakcji. Będzie się działo!

Otwarcie w rytmie wiosny

Od godz. 10.00 mieszkańcy są zaproszeni na obwodnicę od strony ul. Sowińskiego, gdzie do godz. 13.00 czekać będą atrakcje kojarzone z wiosną, ale także z miejskimi drogami. Zaplanowano m.in. ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Nie zabraknie propozycji dla miłośników sportów i rekreacji – będzie bieg i marsz nordic walking, przejazd na rowerach, rolkach i hulajnogach, a skoro wiosna tuż-tuż, mile widziane są wiosenne przebrania. Będzie także pokaz zabytkowych samochodów. 

Oficjalne otwarcie nowej części obwodnicy z udziałem mieszkańców i władz miasta przewidziano na godz. 13.00 (od ul. Daszyńskiego). Po godz. 16.00 droga ma zostać udostępniona kierowcom. 

Jak prezentuje się program?

  • 10.00 – 13.00 Warsztaty tworzenia wiosennych ozdób, symulatory jazdy samochodem i motocyklem, tor samochodowy, symulator zderzeń i dachowania, rowerowy tor przeszkód, prezentacja zabytkowych samochodów. 
  • 11.00 Godzinny bieg i marsz nordic walking na pętli o długości 2,5 km (Sowińskiego–Daszyńskiego–Sowińskiego) pod hasłem „Gliwice na DRODZE do wiosny” – każdy będzie mógł sprawdzić, jaki dystans pokona w wyznaczonym czasie. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal oraz upominek. Zapisy na dostartu.pl lub na miejscu 16 marca w godzinach 9.00 – 10.30.
  • 12.30 Przejazd zabytkowych samochodów (Sowińskiego–Daszyńskiego–Sowińskiego).
  • 12.50 Wspólny ekoprzejazd obwodnicą na rowerach, rolkach i hulajnogach (od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego). Dla uczestników przewidziano drobne upominki (do odbioru po zakończeniu oficjalnego otwarcia, w namiocie organizatorów, od strony ul. Daszyńskiego).
  • 13.00 Oficjalne otwarcie z udziałem władz miasta (od ul. Daszyńskiego).

Obwodnica ułatwi ruch drogowy

Nowa, blisko dwukilometrowa trasa jest ważnym elementem dobrze przemyślanej modernizacji układu drogowego miasta, który sukcesywnie zmieniany jest z promienistego na bardziej efektywny – obwodnicowy. Przejmie ruch samochodowy z Drogi Krajowej nr 78, ułatwi kierowcom przemieszczanie się po mieście, ale bezpieczną trasę zyskają także rowerzyści. Z jednej strony połączy się z odcinkiem obwodnicy wiodącym do ul. Rybnickiej, a z drugiej z ul. Okulickiego prowadzącą do alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 

Moc atrakcji na otwarcie obwodnicy 16 marca!

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Urząd Miasta Gliwice / fot. UM Gliwice, K. Krzemiński

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również