Wiadomości z Gliwic

Modelarze z Gliwic mistrzami Polski!

• Dodano: 2024-07-01 06:30, aktualizacja: 2024-07-01 06:44

1. miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz 4 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal zdobyli zawodnicy Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych podczas Mistrzostw Polski Modeli Latających juniorów młodszych. Tytuły indywidualnych mistrzów Polski wywalczyli Magdalena Baran, Adam Niemczyk, Wojciech Bartel i Sergiusz Maćkowski.

Sportowe zmagania modelarzy

Dwa minione weekendy na lotnisku oraz torze modelarskim w Gliwicach upłynęły pod znakiem sportowych zmagań modelarzy do lat 16. W zawodach – nad którymi pieczę sparowali prezes Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych Tadeusz Milewski oraz Sędzia Główny Wojciech Błachut – wystartowało w sumie 16 drużyn reprezentujących aerokluby regionalne i stowarzyszenia modelarskie z całego kraju.

Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych, którzy ze zdecydowaną przewagą zwyciężyli w punktacji drużynowej, pokonując ekipy z Hrubieszowa i Suwałk.

Młodzi modelarze osiągnęli sukces

W punktacji indywidualnej tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Magdalena Baran – podopieczna Witolda Barana, startująca w klasie modeli prędkościowych na uwięzi (jej model leciał z prędkością 145,2 km/h), Adam Niemczyk startujący w klasie modeli z silnikiem na gaz CO2, Wojciech Bartel – podopieczny trenera Romana Sowy, prowadzony przez instruktora Jacka Pogonowskiego, startujący w klasie modeli z silnikami elektrycznymi oraz Sergiusz Maćkowski – podopieczny Czesława Ziobera, startujący w klasie modeli szybowców.

Ponadto tytuły wicemistrzów Polski zdobyli: Kamil Pogonowski (modele prędkościowe), Wojciech Bartel (modele na gaz CO2), Tymoteusz Perek – podopieczny instruktora Jacka Pogonowskiego (modele z silnikami elektrycznymi). W tej samej kategorii brązowy medal wywalczył także inny podopieczny instruktora Pogonowskiego – Filip Kampka.

Weź udział w letnich warsztatach modelarskich

W okresie wakacji Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych organizuje na terenie Aeroklubu Gliwickiego letnie warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży. W programie m.in. budowa i testowanie modeli latających oraz zwiedzanie hangarów Aeroklubu Gliwickiego.

Zajęcia zaplanowano w terminach 22–26 lipca oraz 26–30 sierpnia w godz. od 9.00 do 13.00. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów dostępne są na stronie Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych.