Wiadomości z Gliwic

"Moje podróże w ciemno". Spotkanie autorskie z Hanną Pasterny

  • Dodano: 2023-03-01 06:30, aktualizacja: 2023-02-28 22:57

Zaprasza się na spotkanie autorskie z Hanną Pasterny, autorką książek, w których opisuje swoje wyprawy do ciekawych miejsc i opowiada o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi, udziela również rad dotyczących przygotowania się do podróży.

W książce „Moje podróże w ciemno" opisuje wyprawy po Polsce, Europie i samodzielną wyprawę do USA. To dziesięć rozdziałów, m.in. o przygodach w pociągach, niespodziankach w hotelach, zabawnych językowych wpadkach, poruszaniu się z białą laską, tradycjach religijnych w różnych krajach.

Podczas spotkania zapewnia się: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Spotkanie prowadzi Edyta Słapik.

O autorce

Hanna Pasterny jest magistrem filologii romańskiej. Pracuje rónwież jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Uczestniczyła w pracach nad poradnikiem na temat kryzysów psychicznych u działaczy organizacji pozarządowych. Uczestniczyła jako ekspert w projekcie „Wdrożenie konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych – wspólna sprawa. Prowadzi szkolenia o komunikacji z osobami z niepełnosprawnościami dla pracodawców, lekarzy, duchownych, policjantów, pracowników urzędów administracji. Autorka artykułów dotyczących niepełnosprawności i opracowania „Osoby z niepełnosprawnościami a wymiar sprawiedliwości. Rekomendacje dla policji, straży miejskiej, prokuratury, sądu i organizacji pozarządowych". Otrzymała wyróżnienia „Człowiek bez barier", Lady D i Nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa. W roku 2017 jej sylwetka została przedstawiona w publikacji „Lista mocy" prezentującej stu najbardziej wpływowych niepełnosprawnych Polaków.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier", realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

  • Wstęp wolny.
  • Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z HANNĄ PASTERNY
  • 16 marca 2023 r., godz. 18.00
"Moje podróże w ciemno". Spotkanie autorskie z Hanną Pasterny / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również