Wiadomości z Gliwic

Naruszali nietykalność cielesną funkcjonariuszy

  • Dodano: 2018-07-31 07:45, aktualizacja: 2018-07-30 11:17

4 osoby zatrzymane za naruszanie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważanie ich publiczne słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe.

To bilans interwencji mającej miejsce w niedzielny poranek. Wszystko pod okiem funkcjonariuszy pełniących ponadnormatywną służbę w ramach podpisanej z Urzędem Miasta Gliwice umowy o dodatkowe patrole Policji na płycie rynku.

Pełniącym służbę na płycie rynku oraz na stanowisku monitorowania policjantom, w niedzielny poranek około godziny 4:00 ukazał się niecodzienny widok. Idący przez rynek mężczyzna podszedł do znajdującej się na płycie kobiety i uderzył ją ręką w twarz. Widząc to, stojący nieopodal stróże prawa natychmiast podjęli interwencję. Gdy policjanci rozmawiali ze stronami, napastnik zaczął się oddalać wraz z towarzyszącą mu kobietą. Gdy policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszego oddalania się, wraz ze swoją towarzyszką zaczęli agresywnie zachowywać się w stosunku do stróży prawa. Wywiązała się szarpanina, podczas której wielokrotnie napastnicy naruszali nietykalność cielesną funkcjonariuszy, uderzając oraz kopiąc policjantów. Ponadto znieważali oni policjantów słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Całość zdarzenia miała miejsce pod czujnym okiem operatora-policjanta pełniącego służbę na stanowisku monitorowania w ramach dodatkowych służb ponad godzinami etatowymi w ramach umowy zawartej pomiędzy Policją a Prezydentem Miasta w Gliwicach. Gdy sytuacja zaczęła się zaogniać, w miejsce interwencji schodziło się coraz więcej postronnych osób, operator skierował na miejsce dodatkowe patrole, które miały pomóc doprowadzić do wprowadzenia zachowania zgodnego z prawem. Pomimo dodatkowych patroli postronne osoby podejmowały próbę uwolnienia zatrzymanego mężczyzny. W trakcie prób ,,odbicia" zatrzymanego kolejne dwie osoby doprowadziły do naruszenia nietykalności funkcjonariuszy, policjanci zostali kilkukrotnie kopnięci oraz uderzeni. A trakcie zatrzymań wielokrotnie znieważano ich słowami obraźliwymi. W związku ze zdarzeniem zostały zatrzymane 4 osoby, w tym 25 i 23-latka oraz 28 i 25-latek. Wszyscy mieszkający w Gliwicach. Teraz za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz znieważanie ich publicznie zatrzymani poniosą karę. Za czyny, których się dopuścili, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również