Wiadomości z Gliwic

Nauczanie zdalne w dziewięciu szkołach w regionie, m.in. Gliwicach, Rybniku i Żywcu

  • Dodano: 2020-09-28 15:00

Od dzisiaj, 28 września, nauczanie zdalne obowiązuje w dziewięciu szkołach w województwie śląskim.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Lekcje zdalne mają od dzisiaj licealiści II LO w Gliwicach, którzy mieli kontakt z zakażonym uczniem. Kwarantanną objęto łącznie dwie klasy i pięcioro nauczycieli.

Na nauczacie zdalne przeszli także uczniowie sześciu klas I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim, czterech klas Niepublicznego LO Cogito w Żywcu i Szkoły Podstawowej nr 33 w Bielsko-Białej.

Koronawirusa wykryto też w kolejnej rybnickiej szkole – w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej. Zakażona wirusem jest  jedna z uczennic. Kwarantanną objęto uczniów siedzących w klasie najbliżej dziewczynki.

Na tym nowych przypadków covidu nie koniec. Zakażona koronawirusem jest także nauczycielka z I LO w Rybniku. Prawdopodobnie na kwarantannę trafi cała klasa, oraz 2 osoby z innych klas z tej szkoły. Dla 3 klas możliwe jest wdrożenie zdalnego modelu nauczania.

Na tym nie koniec – testy potwierdziły koronawirusa u jednej z uczennic ZszP nr 6 w Boguszowicach Starych.

Dobrą informacją jest natomiast to, że zakończyła się kwarantanna uczniów szkoły w Rybniku-Kamieniu. W niej, jako pierwszej w tym mieście wykryto przypadek koronawirusa w tym roku szkolnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.