Wiadomości z Gliwic

Nie macie ochoty na wypad do kina? Wybierzcie się do teatru!

  • Dodano: 2024-06-13 11:30

Szukacie pomysłu na weekendową atrakcję? 14–16 czerwca Teatr Miejski w Gliwicach poleca dwa spektakle – jedna dla dorosłych, a drugi dla młodych mieszkańców naszego miasta.

Jakie spektakle warto obejrzeć w ten weekend?

Dla dorosłych: „Całe życie”

Krwisty, współczesny dramat z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którym wynajmuje pokój. Podczas przedłużającej się kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których już nigdy się nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale też nikt nie pozwoli się pokonać. Bohaterki spektaklu prezentują gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta musi się określić, a często po prostu doświadczyć ich na własnej skórze.

Dla dzieci: „Pan Kleks. Powrót”

Adam Niezgódka, którego pamiętamy z powieści Jana Brzechwy, po trzydziestu latach powraca do Akademii Pana Kleksa. Dorosły absolwent musi stawić czoła Wielkiemu Elektronikowi, który za sprawą nowoczesnych technologii zagraża światu dziecięcej wyobraźni i porywa córkę Adama. Czy tata zdoła ją ocalić? Czy przy pomocy starych przyjaciół odnajdzie Pana Kleksa – jedynego, który zna sposób na pokonanie Elektronika? Spektakl inspirowany kultowym filmem o Ambrożym Kleksie z lat 80. powstał z udziałem dzieci zaangażowanych przez reżyserkę Agnieszkę Płoszajską.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również