Wiadomości z Gliwic

Nie żyje Ryszard Reszke, skarbnik miasta Gliwice

  • Dodano: 2022-10-18 06:45, aktualizacja: 2022-10-17 18:20

Urząd Miasta Gliwice zawiadamia o śmierci Ryszarda Reszke, skarbnika miasta Gliwice. Zmarł 15 października 2022 roku. Miał 67 lat.

Ryszard Reszke urodził się 19 marca 1955 roku w Barlinku. Był elektronikiem, ekonomistą, burmistrzem Gryfowa Śląskiego i skarbnikiem powiatu lwóweckiego, a w 2003 roku został powołany na skarbnika miasta Gliwice.

Nieprzerwanie przez 19 lat Ryszard Reszke był związany z gliwickim samorządem. Odpowiadał za prawidłowe gospodarowanie miejskimi finansami, w tym za nadzór nad realizacją budżetu miasta. Jego fachowa wiedza, zaangażowanie i pracowitość przyczyniły się do wypracowania bardzo dobrej kondycji finansowej Gliwic, dzięki czemu miasto mogło realizować ambitny program inwestycyjny. Praca Ryszarda Reszke na stanowisku skarbnika miasta była doceniana nie tylko w Gliwicach. Był wielokrotnie nagradzany, a w 2022 roku podczas kongresu Perły Samorządu, został wybrany skarbnikiem pięciolecia w kategorii miast na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również