Wiadomości z Gliwic

Nowe logo MZUK-u

  • Dodano: 2011-07-20 11:00, aktualizacja: 2018-02-22 16:15

Kolejna inwestycja Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych doczekała się finalizacji.

Nowa fontanna na Placu Marszałka Piłsudskiego już działa i cieszy oczy spacerowiczów. Jak się jednak okazuje, MZUK przekształca nie tylko przestrzeń publiczną Gliwic. Zmiany dotyczą również wizerunku samej firmy. Od 21 lipca będzie się ona posługiwała nowym logo.

- Dotychczasowy znak nie odzwierciedlał w pełni zakresu zadań, jakie leżą w kompetencjach MZUK-u. Nasza spółka dba zarówno o zieleń miejską, palmiarnię, schronisko dla zwierząt czy izbę wytrzeźwień, jak i cmentarze oraz zakład pogrzebowy - informuje Krystian Tomala, dyrektor jednostki. W nowym logo umieszczono adres strony internetowej, nazwę miasta oraz energiczną, pełną dynamizmu postać. Skąd ta inspiracja? - Od zawsze w centrum naszego zainteresowania stał człowiek. Wszystkie nasze działania podejmowane są właśnie z myślą o nim. Symboliczna jest również kolorystyka znaku: pomarańczowy sugeruje nowoczesność i motywację do działania, zielony nawiązuje do przyrody, niebieski z kolei charakteryzuje przestrzeń i pobudza do pracy. Ta dynamiczna i kolorowa postać jest wyrazem naszego podejścia do wykonywanych zadań oraz odzwierciedleniem ich różnorodności - wyjaśnia Krystian Tomala.

(sza)

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Jan

    Od kiedy Gliwicki MZUK jest spółką Panie prezesie Tomala

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.