Wiadomości z Gliwic

Nowy łącznik drogowy Chałubińskiego – Tarnogórska otwarty

  • Dodano: 2022-07-29 07:00, aktualizacja: 2022-07-28 21:12

Dobiegła końca budowa połączenia ul. Chałubińskiego z ul. Tarnogórską. Nowa droga o długości ponad pół kilometra została oddana do użytku w tym tygodniu. Skorzystają z niej zarówno kierowcy, jak również piesi i rowerzyści – obok jezdni powstał ciąg pieszo-rowerowy.

Nowy łącznik drogowy

W celu uspokojenia ruchu powstało także wyniesione skrzyżowanie, a o zachowaniu szczególnej ostrożności i zmniejszeniu prędkości przed dojazdem do skrzyżowania przypominają kierowcom umieszczone w drodze pasy wibracyjno-akustyczne.

Inwestycja objęła również przebudowę około dwustumetrowego odcinka ul. Tarnogórskiej i budowę nowego trójwlotowego skrzyżowania oraz przebudowę skrzyżowania ul. Halika z ul. Tarnogórską. Wybudowano także oświetlenie uliczne i nową kanalizację deszczową.

- W pasie drogowym nasadzone zostały wiśnie i brzozy oraz 4,5 tys. krzewów - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Nowe połączenie ul. Tarnogórskiej z ul. Chałubińskiego umożliwia przede wszystkim skomunikowanie istniejącej zabudowy m.in. przy ul. Grodeckiego, jak i terenów przyległych, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe. Prace pochłonęły 4,6 mln zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.