Wiadomości z Gliwic

Nowy łącznik drogowy Chałubińskiego – Tarnogórska otwarty

  • Dodano: 2022-07-29 07:00, aktualizacja: 2022-07-28 21:12

Dobiegła końca budowa połączenia ul. Chałubińskiego z ul. Tarnogórską. Nowa droga o długości ponad pół kilometra została oddana do użytku w tym tygodniu. Skorzystają z niej zarówno kierowcy, jak również piesi i rowerzyści – obok jezdni powstał ciąg pieszo-rowerowy.

Nowy łącznik drogowy

W celu uspokojenia ruchu powstało także wyniesione skrzyżowanie, a o zachowaniu szczególnej ostrożności i zmniejszeniu prędkości przed dojazdem do skrzyżowania przypominają kierowcom umieszczone w drodze pasy wibracyjno-akustyczne.

Inwestycja objęła również przebudowę około dwustumetrowego odcinka ul. Tarnogórskiej i budowę nowego trójwlotowego skrzyżowania oraz przebudowę skrzyżowania ul. Halika z ul. Tarnogórską. Wybudowano także oświetlenie uliczne i nową kanalizację deszczową.

- W pasie drogowym nasadzone zostały wiśnie i brzozy oraz 4,5 tys. krzewów - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Nowe połączenie ul. Tarnogórskiej z ul. Chałubińskiego umożliwia przede wszystkim skomunikowanie istniejącej zabudowy m.in. przy ul. Grodeckiego, jak i terenów przyległych, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe. Prace pochłonęły 4,6 mln zł.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również