Wiadomości z Gliwic

Obchody Dnia Wolontariusza. Odwiedź dziś gliwicki Rynek!

 • Dodano: 2021-12-10 09:45

W grudzień weszliśmy wielkimi krokami, a wraz z nim – przypadający w pierwszych dniach tego miesiąca Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na wspólne świętowanie z tej okazji zaprasza Centrum 3.0 –  Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, które na co dzień wspiera wolontariuszy. W tym roku dla wolontariuszy i mieszkańców Gliwic przygotowano wiele atrakcji. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wyjść w piątkowe popołudnie z domu i... poznać bliżej gliwicki świat wolontariatu. Dzień Wolontariusza to święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska, zwierząt czy otoczenia.  

Spotkajmy się dwa razy! 

RYNEK - 10 grudnia 

Tegoroczne obchody rozpoczną się 10 grudnia 2021 o godz. 16.00 na gliwickim Rynku. Na płycie Rynku, przy wejściu do Ratusza powstanie namiotowa scena, na której swoje działania zaprezentują gliwickie organizacje pozarządowe. Będzie to okazja do poznania różnego oblicza wolontariatu w Gliwicach, a także do spotkania ludzi na co dzień działających w stowarzyszeniach i fundacjach.

Wśród organizacji pozarządowych, które zaprezentują się podczas piątkowego wydarzenia, znajdą się 
m.in.: 

 • Fundacja „Nasza Scena”, zajmującą się działalnością muzyczno-charytatywną, która zaangażuje uczestników do wspólnego śpiewania,   
 • Fundacja Po Prostu Da Się, która na co dzień zajmuje się włączaniem środowisk wykluczonych w dostępność kultury i która przygotuje – specjalnie na tę okazję – happening aktorski,   
 • Stowarzyszenie Gliwickich Fotografów Światło-Czuli, które zorganizuje warsztaty fotograficzne,  
 • Klub Sportów Łączności, który zaprosi przechodniów do nawiązania łączności poprzez własną radiostację,  
 • Stowarzyszenie „Podajmy-Sobie-Ręce” wspierające osoby i rodziny osób z niepełnosprawnościami,  
 • Fundacja „Aktywnie Zakręceni FIS” działająca na rzecz rodzin znajdujących się w trudnych 
 • sytuacjach,   
 • grupa nieformalna „Dobry Hałas” , produkująca bębniarskie dźwięki prosto z serca, 
 • Stowarzyszenie GTW Gliwice, organizacja działająca na wszystkich frontach kultury i sportu. 

Na gliwickim rynku  pojawi się także stoisko pracowników Centrum 3.0, którzy chętnie opowiedzą o możliwościach wolontariatu w Gliwicach, a zainteresowani będą mieli możliwość podpisania porozumienia wolontariackiego. Całość dopełni występ Teatru Ognia NAM-TARA, który przedstawi niezwykłe laserowe show. Będzie dobra muzyka i – mamy nadzieję – gorąca atmosfera! 
 
Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, wolontariuszy z organizacji, fundacji, 
stowarzyszeń i instytucji kultury, którzy mają otwarte serca i bezinteresownie niosą pomoc, ale także osoby, które dopiero myślą o podjęciu takich działań.   
 
CECHOWNIA GLIWICE – 17 grudnia

Kolejnym elementem obchodów Dnia Wolontariusza będzie spotkanie gliwickich wolontariuszy, przedstawicieli organizacji, koordynatorów wolontariatu. Odbędzie się ono tydzień później – 17 grudnia o godz. 18.00, w Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35a. Będzie to wieczór inspiracji, czas wymiany doświadczeń, ale także dobrej zabawy, która po aktywnym roku wolontaryjnych działań jest zdecydowanie potrzebna. W programie między innymi: 

 • spotkanie z charyzmatycznymi praktykami wolontariatu – Tomaszem Sobanią i Mikołajem Rykowskim, 
 • integracyjne warsztaty manualne realizowane przez stowarzyszenie Warsztat Miejski, ściana wymiany myśli i kontaktów, 
 • zabawa przy dobrej muzyce oraz poczęstunek. 

Liczba miejsc na spotkanie 17 grudnia w Cechowni jest ograniczona, a więcej informacji o sposobie zgłoszenia oraz specjalny formularz znajdują się na stronie www.gods.gliwice.pl 
 
Wolontariusze to ludzie wyjątkowi. Organizatorzy chcą poprzez wspólne świętowanie docenić, a ich pasją - zarazić kolejnych gliwiczan.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.