Wiadomości z Gliwic

Pierwszy festiwal WATCH DOCS w Gliwicach

  • Dodano: 2021-11-18 06:30, aktualizacja: 2021-11-18 06:46

W nadchodzący weekend (19-21 listopada) w Stacji Artystycznej Rynek odbędzie się 19. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS.

Jest to pierwsza edycja festiwalu w naszym mieście!  Jest to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne z całego świata. Organizatorem festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Podczas pierwszej gliwickiej odsłony festiwalu współorganizowanej przez Stację Artystyczną Rynek zostanie zaprezentowanych 8 filmów w dwóch blokach tematycznych: "Czy ten Sprzeciw jest coś wart?" oraz "Kobiety w roli głównej". Każdy z tematów rozpoczniemy prelekcją wprowadzającą, w której udział wezmą lokalni aktywiści,  Godzinowy program festiwalu dostępny na stronie oraz wydarzeniu.

Na osobną uwagę zasługuje dzień otwarcia festiwalu. 19 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się projekcja filmu "Tysiąc Tóg" w reżyserii Kacpra Lisowskiego. Wydarzeniem towarzyszącym będzie dyskusja pod hasłem "W trzech togach. O praworządności w Polsce". Spotkanie poprowadzi Danuta Przywara - przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Specjalni goście

W dyskusji udział wezmą specjalni goście:

  • Anna Głowacka -Stowarzyszenie Sędziów Themis i Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia, Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie 
  • Aleksandra Antoniak Drożdż - Prokurator, Stowarzyszenie Prokuratorów  "Lex Super Omnia " 
  • Zbigniew Bakalarczyk - Adwokat ,Stowarzyszenie Adwokackie Defensor Iuris 

Wydarzenie FB

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i wydarzenia towarzyszące będą się odbywać w Stacji Artystycznej Rynek, adres: Rynek 4-5, Gliwice (pierwsze piętro, obok salonu Empik), a udział jest bezpłatny.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.