Wiadomości z Gliwic

Początek trzeciego sezonu Gliwickiego Roweru Miejskiego

  • Dodano: 2019-02-25 12:15

Tylko kilka dni pozostały do momentu, gdy mieszkańcy Gliwic będą mogli znów wsiąść na rowery miejskie. Trzeci sezon GRM rozpoczyna się już 1 marca. Do dyspozycji będzie 150 charakterystycznych niebiesko-czerwonych rowerów i 15 stacji wypożyczeń.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik. Warto pamiętać, że aby to zrobić, na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Kto nie ma jeszcze konta, może je założyć na stronie internetowej lub poprzez aplikację mobilną. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Wszystko jest już niemal gotowe do nowego sezonu. O północy z czwartku na piątek uruchamiamy system. Od tego momentu będzie już można wypożyczać rowery. Gorąco do tego zachęcamy, by już w pierwszych dniach marca przesiąść się na rower. To doskonały sposób poruszania się po mieście, niezależnie od pogody – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.
 

Po ubiegłorocznej rozbudowie systemu w Gliwicach dostępnych jest 15 stacji i 150 rowerów. Ich dokładne lokalizacje znaleźć można na stronie internetowej GliwickiRower.pl, w aplikacji Nextbike lub na terminalach stacji wypożyczeń.

Samoobsługowe wypożyczalnie rowerów cieszą się ogromną i stale rosnącą popularnością wśród mieszkańców. Od 1 marca po raz kolejny gliwiczanie będą mogli w sprawny i szybki sposób poruszać się po mieście rowerem. Mamy nadzieję, że sezon będzie udany, a  wszystkim rowerzystom życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy – mówi Ewa Staszków, inspektor Wydziału Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami: na terminalu wpisujemy numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Można też skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike i zeskanować kod QR z roweru. Potem wystarczy wypiąć jednoślad z elektrozamka i ruszyć w drogę. Rower zwracamy wpinając z powrotem rower w elektrozamek na stacji wypożyczeń GRM.

Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.