Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie konkursu plastycznego "Sprzątamy powiat gliwicki 2022"

  • Dodano: 2022-12-20 06:00, aktualizacja: 2022-12-19 20:59

13 grudnia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyło się spotkanie, podczas którego Mariusz Dyka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa podsumował konkurs plastyczny "Sprzątamy powiat gliwicki".

Kto zgłosił się do konkursu?

Konkurs na pracę plastyczną skierowany był do uczniów szkół specjalnych oraz mieszkańców domów pomocy społecznej. Do konkursu zgłosiły się: Zespół Szkół Specjalnych w Knurowie, Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej i Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach. Wszyscy nagrodzeni licznie do nas przybyli.

Komisja konkursowa w konkursie plastycznym zarekomendowała Zarządowi Powiatu Gliwickiego jako najlepszą pracę wykonaną przez Józefa Kocura oraz Patryka Przegendzę mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach. Oni to zdobyli pierwszą nagrodę. Ponadto wyróżniono: Paulinę Rekus, Dorotę Bemś, Aleksandrę Jaworską - uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Grzegorza Warwasa, Joannę Sekułę, Jakuba Pasko oraz Szymona Piętę - uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Klaudię Rahl oraz Dorotę Dąbrowską - mieszkanki Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach i Sebastiana Folwacznego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej.

"Sprzątamy Powiat Gliwicki 2022"

Natomiast drugi konkurs na projekt ulotki w ramach akcji "Sprzątamy Powiat Gliwicki 2022" skierowany był do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie, Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie oraz Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Wszystkie trzy jednostki przesłały prace wykonane przez swoich uczniów. Za najlepszą uznano pracę (projekt ulotki) wykonaną przez Ksenię Ihnatenko, uczennicę Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach. Nagrodą dodatkową dla Kseni jest druk ulotki i jej kolportaż razem z Wiadomościami Powiatu Gliwickiego.

Ponadto wyróżniono dwie prace wykonane przez: Szymona Kramka, ucznia Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie i Patrycję Duszę, uczennicę Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie.

Nagrody konkursowe wręczyli Józef Kruczek, członek Zarządu Powiatu Gliwickiego oraz Mirosław Marcol, przewodniczący Komisji Gospodarki i Środowiska Rady Powiatu Gliwickiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również