Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie weekendu - zatrzymania

  • Dodano: 2018-02-13 07:45, aktualizacja: 2018-02-12 17:08

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 12 sprawców przestępstw, w tym aż 6 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o: kradzież, uszkodzenie mienia, naruszenie nietykalności policjanta, groźby karalne, prowadzenie pojazdu bez uprawnień, paserstwo. Nasi mundurowi podjęli 629 interwencji, ujęli 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach zdarzyły się 22 kolizje. W poniedziałkowe przedpołudnie ujęto kolejnych 6 nietrzeźwych kierujących (powyżej 0,5 promila).


Wśród 12 zatrzymanych w czasie weekendu, dzisiejszej nocy i w poniedziałkowy poranek nietrzeźwych kierowców aż czterech to obcokrajowcy – dwóch Ukraińców, Rosjanin i Bułgar.
Niechlubnymi rekordzistami okazali się ujawnieni na ul. Kozielskiej obywatele Ukrainy. Pierwszy z nich to 26-latek prowadzący samochód dostawczy, wydmuchał 1,4 promila, drugi to 27-latek zatrzymany za kierownicą volkswagena golfa (w jego krwi krążył alkohol w stężeniu 1,8 promila).

Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem, stracili już uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.