Wiadomości z Gliwic

Policja w Gliwicach: Kolejne uderzenie w narkobiznes

  • Dodano: 2021-03-10 07:00, aktualizacja: 2021-03-09 18:19

Policjanci z gliwickiego I komisariatu zatrzymali 32-latka i 25-latka podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby posiadające narkotyki, wśród nich także ludzi mających powiązania z narkobiznesem. W niedzielę gliwicki sąd aresztował 32-letniego mieszkańca jednej z kamienic w centrum miasta.

Łącznie na rynek nie trafi ponad 2 tysiące działek amfetaminy i prawie 70 gramów substancji pochodnej od amfetaminy

W jego mieszkaniu znaleziono również akcesoria potwierdzające podejrzenia sprzedaży – wagi elektroniczne oraz gotówkę. Oprócz niego zatrzymany został również 25-letni gliwiczanin.

W poniedziałek w ręce stróżów prawa trafiły kolejne osoby mające udział w podtrzymywaniu zjawiska nielegalnego handlu środkami odurzającymi. W nocy na ulicy Franciszkańskiej, podczas przeszukania pasażerów auta, przy dwóch 30-latkach znaleziono narkotyki. Kilka godzin później, na ulicy Daszyńskiego, podczas innej kontroli drogowej, wpadł 35-latek. Mężczyzn czekają teraz procesy karne i wyroki.

Gliwicka policja od dawana prowadzi walkę z narkobiznesem

Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców – bardzo często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje namierzeniem dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od patologii, choroby i degradacji. Pamiętajmy, że konsekwencje prawne najdrobniejszego eksperymentu z narkotykiem czy dopalaczem są bardzo dotkliwe.

Przestrzega się: eksperymenty z narkotykami zawsze prowadzą do wielkich problemów, czy to prawnych, czy to zdrowotnych, nie mówiąc już o kosztach społecznych. Wyniki badań oraz doświadczenie lekarzy dowodzą, że amfetamina i metaamfetamina powodują wyrzut dopaminy i noradrenaliny, które niszczą komórki nerwowe, a co za tym idzie – uszkadzają mózg. Uszkodzone komórki nerwowe nie regenerują się i dochodzi do upośledzenia procesów myślowych. Osoba, która zażywa takie substancje ma ekstremalne skoki ciśnienia, zaburzoną pracę serca i całego układu krążenia. Stosowanie twardych narkotyków nierzadko skutkuje udarem mózgu, często kończącym się śmiercią.

Policja w Gliwicach: Kolejne uderzenie w narkobiznes

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również