Wiadomości z Gliwic

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci meżczyzny

  • Dodano: 2020-12-16 13:15

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono 15 grudnia rano w Nieborowicach w gminie Pilchowice. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon w wyniku wychłodzenia organizmu.

Wczoraj rano mieszkaniec jednego z budynków wielorodzinnych w Nieborowicach, idąc do piwnicy, zauważył mężczyznę leżącego na klatce schodowej - człowiek nie reagował. Świadek powiadomił knurowskich policjantów.

Skierowani we wskazane miejsce funkcjonariusze ujawnili zwłoki mężczyzny w średnim wieku. Lekarz stwierdził, że przyczyną zgonu było wychłodzenie. 

Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie nadużył alkoholu, zasnął na klatce i zmarł w wyniku wyziębienia organizmu.

Ta tragedia obrazuje, jak niebezpieczne są niskie temperatury i alkohol. To częste przyczyny śmierci wśród osób bezdomnych, ale nie tylko - zdarza się, że jednorazowy wybryk młodego pijanego człowieka także może doprowadzić do śmierci. Wczoraj niewiele brakowało, a mogło dojść do tragedii 15-latka.

Policjanci apelują: jeśli widzicie bezdomnego lub śpiącego człowieka, nie przechodźcie obok niego obojętnie. Aby uratować komuś życie, wystarczy jeden telefon pod numer 112, 997 lub 987

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.