Wiadomości z Gliwic

PorozmawiajMY o dzielnicach! Spotkania prezydenta Gliwic z mieszkańcami

  • Dodano: 2023-04-18 07:00, aktualizacja: 2023-04-17 20:12

Pod hasłem "Kierunek Dzielnice" rozpoczął się drugi cykl otwartych spotkań prezydenta Gliwic Adama Neumanna z mieszkańcami. 13 kwietnia o lokalnych sprawach oraz możliwych zmianach i perspektywach rozwoju swoich dzielnic rozmawiali mieszkańcy Ostropy, Wilczego Gardła i Wójtowej Wsi. 

"Kierunek Dzielnice" to kontynuacja spotkań z ubiegłego roku. Dzięki bezpośredniemu dialogowi z mieszkańcami i przekazywanym przez nich konkretnym informacjom o najbliższej okolicy, władze miasta mogą skuteczniej realizować i planować poszczególne zadania, odpowiadając na dzielnicowe potrzeby, a mieszkańcy Gliwic mogą uzyskać ważne informacje o interesujących ich sprawach czy możliwości i perspektywie rozwiązania konkretnych problemów. To doskonała okazja, by porozmawiać o działaniach pozwalających podnieść jakość życia w naszym mieście.

W tym roku zaplanowano 9 otwartych spotkań (w kwietniu, maju i czerwcu) i są one łączone dla sąsiadujących ze sobą dzielnic. 

Pierwsze spotkanie zostało zorganizowane 13 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Daszyńskiego 424 dla mieszkańców Ostropy, Wilczego Gardła i Wójtowej Wsi. Prezydent Gliwic wprowadził do dyskusji, przedstawiając w skrócie realizowany obecnie program dla Gliwic, zgodny z jego wcześniejszymi deklaracjami – opowiedział o najważniejszych działaniach i inwestycjach miasta w ostatnich latach, przypomniał podstawy rozwoju Gliwic oraz najważniejsze kierunki na przyszłość. Marta Kryś, dyrektor Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych zachęciła natomiast do korzystania z możliwość współdecydowania o działaniach miasta w najbliższej okolicy w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej. 

W spotkaniu uczestniczyli również: Mariusz Śpiewok – zastępca prezydenta Gliwic, Anna Gilner – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich oraz Justyna Małek – dyrektor Zarządu Usług Komunalnych, którzy przedstawiali szczegółowe informacje o konkretnych zadaniach. 

Spotkania z prezydentem to doskonała okazja, by na miejscu uzyskać wiele interesujących informacji dotyczących dzielnic i porozmawiać o problemach w naszej najbliższej okolicy.  

Mieszkańców interesowały m.in. zapowiadane inwestycje w dzielnicach – budowa placu zabaw w Ostropie i obiektu gastronomicznego w miejscu „Okrąglaka” na placu Grunwaldzkim. Odpowiadając na pytania, prezydent potwierdził, że obydwa zadania zostaną zrealizowane. Wśród poruszanych tematów szczególnie istotne dla mieszkańców okazały się również kwestie dotyczące infrastruktury drogowej, remontów i budowy ulic oraz chodników, bezpieczeństwa i elementów uspokajania ruchu. Rozmawiano także o perspektywach współdziałania miasta z prywatnymi inwestorami w celu podnoszenia jakości życia w dzielnicach, wykorzystywania miejskich boisk i szansach na montaż defibrylatorów w miejscach publicznych. 

Najbliższe spotkania z prezydentem Gliwic:

  • dla mieszkańców dzielnic Kopernika i Szobiszowice – poniedziałek, 24 kwietnia, w ZSO nr 8 przy ul. Syriusza 30 (godz. 17.00),
  • dla mieszkańców Trynku, Bojkowa i Sikornika – czwartek, 27 kwietnia, w ZSP nr 3 przy ul. Żwirki i Wigury 85 (godz. 17.00). 
PorozmawiajMY o dzielnicach! Spotkania prezydenta Gliwic z mieszkańcami / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również