Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

Pościg za pijanym kierowcą

  • Dodano: 2017-08-23 13:00

Do pościgu za fiatem punto doszło na ulicach Knurowa. Kierujący, pomimo dawanych mu sygnałów do zatrzymania się, próbował uciec. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie cały czas towarzyszyła siedząca na fotelu pasażera nietrzeźwa... matka.

We wtorek 22 sierpnia około 18.00 dyżurny Komisariatu w Knurowie otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, który na ulicy Zwycięstwa zauważył fiata poruszającego się całą szerokością jezdni. Skierowany na miejsce patrol zauważył poszukiwane auto jadące w kierunku ulicy Miarki. Kierujący fiatem punto, na wydane mu wyraźne sygnały do zatrzymania, zareagował ucieczką. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca w trakcie ucieczki jechał „pod prąd” ulicą Kilińskiego i na ulicy Kołłątaja wypadł z drogi, uderzając po drodze w stojak na rowery, kończąc swoją ucieczkę na przyblokowym żywopłocie.

Mężczyzna, jak i jego pasażerka, nie chcieli samodzielnie opuścić pojazdu więc, po wielokrotnych ostrzeżeniach, zostali z niego wyciągnięci siłą.  Wtedy okazało się, że kierujący 31-letni mieszkaniec Knurowa ma w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu, natomiast przewożona przez niego matka o promil więcej.

Za ucieczkę przed kontrolą i niestosowanie się do poleceń zatrzymania pojazdu kierowca może trafić do więzienia na 5 lat. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu także grzywna do 10 tys. zł oraz 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Madera

    Nie można komentować , artykułu o nowych mieszkaniach w dzielnicy Zatorze w Gliwicach ! Jakoś umknęła autorowi, przestępczość w tym regionie . Brak reakcji Policji i prokuratury na zażalenia mieszkańców co do ścigania bandytów, ostatnio na Opolskiej przechodzień otrzymał kosę. Próżno walczyć o normalność w tym regionie podległym ZBM II TBS przy ul. Warszawskiej, Policji też przy Warszawskiej.....ten sam adres inna klatka....a prokuratura no cóż.....pracuje na zlecenie Policji. Tak,że trzeba mocno się zastanowić aby w tą "spokojną "dzielnicę się wprowadzić ! Chyba, że ktoś lubi meliny pijackie, handlarzy alkoholem, balangi przez 3 dni w tygodniu (co najmniej), złodziei, którzy otwierają mieszkania zaraz po wprowadzeniu......tak ogołocili mieszkania na Opolskiej z TBS.....nie, nie znaleziono sprawców. Złodziej zamknął nawet drzwi za sobą....a Panowie policjanci główkują do teraz jak to złodziej zrobił ?! Nie słyszeli o wytrychach sprzedawanych w internecie i robionych przez złodziei.....nie słyszeli o procederach, gdzie złodziej do mieszkań wchodzi nawet jak ludzie śpią albo oglądają TV......tak,że zastanówcie się poważnie zanim zakupicie mieszkanie w tej dzielnicy !

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.