Wiadomości z Gliwic

Przed nami 49. Memoriał Zenona Sęka! Sprawdźcie szczegóły

  • Dodano: 2024-06-13 11:45

Około 500 lekkoatletek i lekkoatletów z 70 polskich klubów w najbliższą sobotę zamelduje się na gliwickiej Arenie Lekkoatletycznej przy ul. Syriusza, aby rywalizować podczas 49. Memoriału Zenona Sęka. Ich sportowe zmagania w biegach na krótkich i długich dystansach, skokach w dal, wzwyż i trójskokach, pchnięciach kulą oraz rzutach dyskiem i oszczepem będzie można podziwiać z trybun – wstęp wolny!

Memoriał organizowany jest od 49 lat

Zawody organizowane przez Gliwicki Klub Sportowy Piast Gliwice we współpracy z Miastem Gliwice i Śląskim Związkiem Lekkiej Atletyki odbędą się 15 czerwca na Arenie Lekkoatletycznej im. Eugeniusza Bieniasza przy ul. Syriusza 30 na osiedlu Kopernika. Start konkurencji zaplanowano na godz. 16.00.

Memoriał uczci pamięć Zenona Sęka – głównego twórcy gliwickiej lekkiej atletyki i wychowawcy rekordzistki świata Ewy Gryzieckiej. Impreza rozgrywana jest w naszym mieście od 49 lat. Początkowo odbywała się na stadionie przy ul. Okrzei i miała charakter międzynarodowy. Jednak w związku z wybudowaniem na Zatorzu nowego obiektu, który nie posiadał bieżni, przez kolejnych 6 lat memoriał rozgrywano w formie zawodów szkolnych. Pierwotną rangę impreza odzyskała dzięki powstaniu w Gliwicach nowoczesnej areny lekkoatletycznej na osiedlu Kopernika, gdzie odbywa się do dziś.

Swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy juniorzy oraz seniorzy

Na liście startowej nie brakuje reprezentantek i reprezentantów Polski, zarówno z kadry seniorskiej, jak i juniorskiej, takich jak Magdalena Stefanowicz – wicemistrzyni Europy w sztafecie 4 × 100 m oraz srebrna medalistka Mistrzostw Świata juniorów z 2017 roku, która pobiegnie w sprintach czy Patryk Kamionek – mistrz Polski juniorów, obecnie reprezentant Polski, który będzie skakał w dal.

W tym roku zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2011 i starsi – również posiadający klasy mistrzowskie – zmierzą się w biegach na 100, 200, 400, 800 m (kobiety i mężczyźni), 1500 m (kobiety) i 3000 m (mężczyźni), biegach na 400 m przez płotki, skokach w dal, wzwyż i trójskokach (kobiety), pchnięciu kulą oraz rzutach dyskiem i oszczepem (mężczyźni).

24 najlepszych sportowców, w tym 12 zawodników i 12 zawodniczek, oprócz pamiątkowych medali i koszulek otrzyma także nagrody finansowe w wysokości od 300 do 1200 zł.

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice i Samorządu Województwa Śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również