Wiadomości z Gliwic

Punkty Szczepień Powszechnych Powiatu Gliwickiego

  • Dodano: 2021-05-07 06:30, aktualizacja: 2021-05-06 17:39

Szpital w Knurowie zorganizował trzy Punkty Szczepień Powszechnych przeciw COVID-19 dla całego powiatu gliwickiego, działające w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Zlokalizowane są w Knurowie, Pyskowicach i Pilchowicach

Dzięki nim szczepionkę może przyjąć każdy, bez względu na wiek czy wykonywany zawód.

Uruchomienie punktów było możliwe dzięki udanej współpracy Szpitala w Knurowie z włodarzami tych gmin, ich trosce o zdrowie mieszkańców oraz zrozumieniu potrzeby walki z pandemią. Mieszkańcy dzięki temu nie będą musieli długo czekać na swoją dawkę czy jeździć do odległych miast. Punkty zapraszają do siebie także mieszkańców Gierałtowic, Rudzińca, Sośnicowic, Toszka i Wielowsi.

W Knurowie punkt zlokalizowano w Hali Sportowej MOSiR-u przy ul. Lipowej 12a. W Pyskowicach działa on w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Huberta Wagnera przy ul. Strzelców Bytomskich. Z kolei Pilchowice zapraszają do Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Damrota 5.

Na szczepienia zarejestrować można się poprzez:

  • całodobową, bezpłatną infolinię, tel. 989,
  • e-rejestrację na portalu www.pacjent.gov.pl,
  • wysyłając sms na nr 664 908 556 lub 880 333 333 o treści SzczepimySie.

Uruchomiono też specjalne infolinie pod nr. tel.: 663-425-569 (Knurów) i 663-444-498 (Pyskowice). Działają również adresy mailowe:

– To bardzo ważne, że punkty szczepień powszechnych ruszyły w naszym powiecie – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Koordynowałem działania, mające na celu ich powstanie i bardzo dziękuję Szpitalowi w Knurowie oraz włodarzom Knurowa, Pyskowic i Pilchowic, że udało się  sprawnie przeprowadzić ich uruchomienie.

Jeden z najlepszych wyników w kraju

Jak informuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii, w Starostwie Powiatowym w Gliwicach osiągnięty został jeden z najlepszych wyników w kraju pod względem ilości operatów technicznych przyjętych do  powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w formie elektronicznej.

Gratulacje z tego powodu złożył na ręce starosty gliwickiego Waldemara Dombka Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Mirosław Puzia. Procent operatów przyjętych w formie elektronicznej w naszym starostwie wyniósł w pierwszym kwartale aż 96,2, co jest jednym z najlepszych wyników nie tylko w województwie śląskim, ale też na terenie całego kraju. "Dziękuję za zaangażowanie w realizację zadań z zakresu geodezji i kartografii w trudnym dla wszystkich czasie pandemii i doceniam podjęte dotychczas działania." – napisał Mirosław Puzia.

Warto przypomnieć, że obowiązek sporządzania operatów technicznych w postaci elektronicznej został wprowadzony w sierpniu 2020 r. Dla prac geodezyjnych zgłoszonych od 31 lipca ub.r. dopuszczono przekazywanie operatów w postaci papierowej, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2021 r. Forma elektroniczna ma szczególne znaczenie obecnie, gdy ze względu na stan epidemii niezbędne jest podejmowanie wszelkich działań zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

– Na tak dobry wynik pracujemy od wielu lat – podkreśla Zbigniew Solarski, naczelnik Wydziału Geodezji i Informacji Przestrzennej w naszym starostwie. – Od  blisko 20 lat systematycznie informatyzujemy nasz ośrodek poprzez tworzenie dedykowanych portali branżowych, cyfryzację istniejących zasobów oraz modernizację bazy sprzętowej. Stale modernizujemy i udoskonalamy powiatowy system informacji przestrzennej, zachęcając równocześnie naszych klientów do jak najszerszego korzystania z usług drogą elektroniczną.

– Niezwykle się cieszę z tak dobrego wyniku, osiągniętego dzięki Wydziałowi Geodezji i Informacji Przestrzennej, którego pracę w obecnej kadencji nadzoruję. Serdecznie dziękuję jego pracownikom za ogromny wkład, włożony w informatyzację usług geodezyjnych i kartograficznych i funkcjonowanie Powiatowego Systemu Informacji Przestrzennej w formie elektronicznej. Są to autorzy cichego sukcesu, bowiem na co dzień słyszymy o tych głośnych, dotyczących realizowanych inwestycji czy pozyskiwanych środków zewnętrznych. Jest to sukces cichy, ale bardzo istotny z punktu widzenia funkcjonowania urzędu oraz obsługi naszych klientów – mówi członek Zarządu Powiatu Gliwickiego, Ewa Jurczyga.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.