Wiadomości z Gliwic

Remont ul. Daszyńskiego

  • Dodano: 2022-07-07 06:30, aktualizacja: 2022-07-06 21:31

W poniedziałek, 11 lipca, o godz. 7.00 rozpocznie się remont ul. Daszyńskiego, na odcinku od ul. Architektów do ul. Rybackiej.

Uwaga na drogach!

W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni: zlikwidowane zostaną uszkodzenia i spękania oraz ubytki w nawierzchni, co zwiększy komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, remont będzie się odbywał etapami. Na czas prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, a wykonawca ustawi tymczasową sygnalizację świetlną.

W miejscu prac obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Dodatkowo, zamknięty dla ruchu zostanie wlot ul. Architektów. Objazd do niej poprowadzony zostanie ulicami: Tokarską, Prawników i Geodetów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace potrwają około dwa tygodnie. Warto znieść chwilowe niedogodności – po zakończeniu robót kierowcy będą mieli większy komfort jazdy, podniesie się też bezpieczeństwo na drodze.

Również tego dnia, o godz. 8.00, rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ul. Daszyńskiego 198. Prace będą prowadzone w pasie jezdni przy jej częściowym zwężeniu, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Prace potrwają około tygodnia. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również