Wiadomości z Gliwic

Remont ulicy Portowej dobiega końca!

  • Dodano: 2024-07-08 07:45, aktualizacja: 2024-07-08 08:03

Nowe rondo i nawierzchnia, ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie z pewnością ucieszą wszystkich użytkowników ul. Portowej, którzy już wkrótce korzystać będą z jej zmodernizowanego fragmentu, dochodzącego do skrzyżowania z ul. Staromiejską.

Niebawem ul. Portowa będzie przejezdna

Droga ma zostać oddana do użytku na początku sierpnia. Warto przypomnieć, że zostały wykonane: nowa nawierzchnia drogi, kanalizacja deszczowa oraz wspólny ciąg pieszo-rowerowy, który zostanie oddzielony od jezdni pasem zieleni. Zmodernizowano również oświetlenie uliczne. W trakcie realizacji tej przebudowy powstał także odcinek nowej magistrali wodociągowej oraz zjazd tymczasowy do Mariny Gliwice i nowo budowanych obiektów Śląskiego Centrum Logistycznego.

To jednak nie koniec prac w tym rejonie

– We wrześniu planujemy oddać do użytku rondo, które powstanie u zbiegu ul. Portowej z ul. Staromiejską. W przypadku tej inwestycji nie będzie jednak konieczności ponownego ograniczania ruchu na ul. Portowej. Jesteśmy przekonani, że w znacznym stopniu wpłynie ona na poprawę bezpieczeństwa i funkcjonalności tego skrzyżowania – wyjaśnia Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich. 

Inwestycja kosztowała nieco ponad 9 mln zł, z czego 4 mln zostały pozyskane z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również