Wiadomości z Gliwic

Rozpoczęły się prace związane z uporządkowaniem zieleni

  • Dodano: 2021-04-01 07:00, aktualizacja: 2021-03-31 19:25

Rozpoczęły się prace związane z uporządkowaniem zieleni na al. Przyjaźni na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Zwycięstwa.

W ramach rewitalizacji tego fragmentu posadzono już drzewa – lipy drobnolistne, a niebawem pojawią się i krzewy: 3 odmiany hortensji bukietowych i pęcherznica kalinolistna.

W ubiegłym roku na tym odcinku alei Przyjaźni PRUIM wykonał nową nawierzchnię oraz wzmocnił podbudowę ciągu pieszo - rowerowego

Dla wygody rowerzystów i pieszych udostępniony zostanie jeszcze ciąg biegnący wzdłuż kamienicy – modernizacja ruszy tuż po zakończeniu remontu elewacji budynków przy alei Przyjaźni 11 i ul. Zwycięstwa 38 (remont wyłącznie od strony alei Przyjaźni), który przeprowadza wspólnota mieszkaniowa. W całości ścieżka będzie gotowa w II kwartale 2021 r. Po wybudowaniu ścieżki wzdłuż kamienicy nasadzenia, które obecnie przeprowadza ZDM zostaną uzupełnione o byliny, m.in miskanty, bodziszki i barwinek.

Przypomnijmy, że ciąg pieszo-rowerowy na alei Przyjaźni jest fragmentem 7,5 km ścieżki rowerowej łączącej centrum Gliwic z Sośnicą. Biegnie ulicami: Berbeckiego, aleją Przyjaźni, ul. Piramowicza, następnie wzdłuż Kłodnicy i przez park Chrobrego, aż do ul. Akademickiej, następnie od ul. Kujawskiej do giełdy w Ligocie Zabrskiej i do Sośnicy. Ścieżka przecina ruchliwe jezdnie na ulicach Dworcowej, Częstochowskiej i Konarskiego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.